ביום החרם: תנובה יוצאת במבצע - מוצר שני ב-50%

אגודת הסטודנטים הודיעה בתחילת השבוע על כוונתה לפתוח בחרם כללי על תנובה וייתכן שבחברה נבהלו. החברה הודיעה כי בכוונתה לצאת במבצע על מגוון מוצרים - דווקא ביום החרם המיועד

תנובה. הוזלה נגד החרם? (חדשות 2)

תגובה לאיום החרם של הסטודנטים, או מהלך מתוכנן למען הצרכנים? ביום שני הקרוב תצא תנובה במבצע נוסף של מוצר שני ב-50%, על מגוון גבינות, יוגורטים ומעדנים לילדים - כמו גבינות עמק, יופלה ושוקו בשקית.

זאת, בסמוך למועד בו מתחיל איום החרם של אגודת הסטודנטים בתל אביב על החברה. המבצע מצטרף למהלך נוסף של תנובה - הגדלת אריזות מוצרי חלב בעד 20%.

אגודות הסטודנטים שיגרו הערב בתוך כך מכתב למנכ"ל תנובה, זהבית כהן. "אחת הבעיות העיקריות עליהן אנו מוחים בשבועות האחרונים היא יוקר סל מוצרי המזון למשק בית בישראל. במקום בו המדינה התנערה מאחריות כלפי הציבור, החלטנו אנו לקחת אחריות ולפעול להוזלת סל מוצרי המזון".

"מדיניות התמחור של 'תנובה' המחזיקה בלמעלה מ-50% משוק החלב בישראל היא אחד הגורמים להאמרת מחירו של סל מוצרי המזון בשנים האחרונות. עליית המחירים שנבעה מכמיהה מובנת של החברה למקסום רווחים, והיעדר התחרותיות בשוק החלב, יצרה מצב בו משקי בית בישראל מצמצמים את סל מוצרי החלב שצרכו בעבר", כתבו.

מתנובה נמסר הערב, כי "כפי שאמרנו, תנובה תכננה מבצעים שונים לתקופה הקרובה. תנובה תעשה יותר ותיתן יותר למען צרכניה".

תגובת תנובה לטענות הסטודנטים היום: "דבריו של יו"ר אגודת הסטודנטים בתל אביב מעידים על חוסר הבנה בסיסי ביחס למשק החלב בישראל ועל פופוליזם זול. תנובה מפתחת ומקדמת בשיתוף פעולה מלא עם הרפתנים את שוק החלב הישראלי מזה 85 שנה .לא זו בלבד שלתנובה אין כוונה לגלגל עלויות על הרפתנים, אלא שאנו שבים ומדגישים כי הדרך היחידה להוזלת מחירי המוצרים לטווח ארוך, ולא במסגרת מבצעים מזדמנים, היא בכך שכל הגורמים בשרשרת - המחלבות, רשתות השיווק והרפתנים - יתנו את חלקם. רק כך ייהנו הצרכנים בישראל ממחירים נמוכים יותר". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת