הסטודנטים הכריזו: חרם על תנובה עד החגים

הערב הכריזו אגודות הסטודנטים על חרם כללי על מוצרי תנובה, בדגש על מוצרי החלב. החרם יימשך עד החגים. "מי שאחראי על המחירים בשוק מוצרי החלב זו תנובה, וכולם מתיישרים לפיה", אומרים גורמים באגודת הסטודנטים. תנובה: "היינו הראשונים להביא להוזלת הקוטג'. אנחנו מתחייבים להוריד את מחירי המוצרים"

חרם סטודנטים על תנובה (חדשות 2)

אחרי שהתלבטו על מי להכריז חרם, ההחלטה נפלה: אגודות הסטודנטים החליטו - חרם על תנובה החל מיום שני הבא ועד לחגים. אגודת הסטודנטים בתל-אביב, בראשות רן ליבנה, הודיעה על כך הערב, כשההודעה קוראת לחרם על כלל מוצרי תנובה, בדגש על מוצרי החלב.

אגודות הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה ושל המכללה האקדמית שנקר כבר הודיעו כי יתמכו בחרם. מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב נמסר כי לפחות עוד עשר אגודות סטודנטים צפויות להצטרף למהלך עד תחילת השבוע הבא.

הסטודנטים הסבירו את בחירתם בתנובה, בכך שהיא שולטת ב 52% משוק החלב, ו"מעלה את מחירי המוצרים לעיתים קרובות וללא כל הצדקה".

"מטרתו של החרם היא כפולה", אומרים הסטודנטים ומפרטים: "להוריד את מחירי המוצרים של החברה, ולהביא, בעקבות כך, להורדת מחירים גם של שאר הספקים - שטראוס וטרה".

"הצרכן הוכיח יכולתו להוריד מחירים באמצעות חרמות"

רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב אמר: "בחודשים האחרונים הוכח כי בכוחו של הצרכן הישראלי להוריד מחירים באמצעות חרמות. העלאת מחירים של מוצרי החלב בשנים האחרונות לא שיקפה עליה ריאלית, אלא תאווה בלתי נשלטת של הבעלים לרווחים על חשבון הציבור. אנחנו קוראים לאזרחי המדינה לא לתת יד להנהלת תנובה לגרוף על חשבון האזרח הפשוט רווחים לכיסם ולרכוש ברשתות השיווק את מוצרי החלב של המתחרים".

יוסי שלום, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה מסר: "במקום לחלוב את הפרות, תנובה חולבת את האזרחים. לא מתקבל על הדעת שתנובה שולטת בשוק הגבינות הישראלי ביד רמה ולא מאפשרת לכלל האוכלוסייה גישה הולמת למוצרים בסיסיים. כולי תקווה שעד ראש השנה יתעוררו ויבינו את המצב בשטח ונוכל לחגוג  את השנה החדשה בצורה שוויונית יותר".

אורון מזרחי, יו"ר אגודת הסטודנטים מכללת שנקר: "תנובה, אשר ממזמן כבר אינה חברה בבעלות ישראלית, ממקסמת רווחים בצורה אגרסיבית ועקבית, זאת תוך ניצול מובהק של מעמדה כמונופול בשוק מוצרי החב. על כן החלטנו להצטרף לאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א בחרם על מוצרי תנובה עד להוזלה משמעותית במחיריהם".

בתנובה הגיבו על הדברים ומסרו: "היינו הראשונים להביא להוזלת הקוטג'. אנחנו מתחייבים להוריד את מחירי המוצרים ברגע שהממשלה תפרסם את החלטותיה הסופיות הנוגעות לכל שרשרת הערך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת