סוכני הנסיעות ל"טורקיש": "אל תקנסו על ביטולי טיסות"

בעקבות ההסלמה ביחסים בין שתי המדינות, מנסים ישראלים רבים שהתכוונו לטוס לטורקיה לבטל את כרטיסי הטיסה שהזמינו דרך חברת התעופה המקומית. התאחדות סוכני הנסיעות ביקשה מאנשי חברת התעופה שלא לגבות דמי ביטול מהישראלים

אחרי מסכת ההשפלות שעברו אמש ישראלים שנחתו בנמל התעופה "אתאטורק" באיסטנבול ובעקבות הבהרת בכיר שם כי זה יהיה היחס שלו ייזכה כל ישראלי שיינחת על אדמת טורקיה, פנתה התאחדות סוכני הנסיעות בישראל אל נציג חברת התעופה "טורקיש" בבקשה לאפשר לישראלים שהזמינו כרטיסי טיסה לטורקיה לבטל את נסיעותיהם - מבלי שאלו ייאלצו לשלם על כך קנסות.

"מאז האירועים אתמול, שבהם עוכבו, נחקרו והושפלו ישראלים בנמל התעופה של איסטנבול, מקבלת התאחדות סוכני הנסיעות והתיירות בישראל פניות בלתי פוסקות של בקשות לביטול הטיסות דרככם", נכתב בהודעת הארגו - שעליה חתום היו"ר, יוסי פתאל.

"מדובר בנוסעים שהזמינו כרטיסים לטיסות ישירות לטורקיה וכן לטיסות 'קונקשן' ליעדים אחרים. הנוסעים חוששים שתגבו מהם את מלוא מחיר הכרטיס, והם חוששים מפני מה שיקרה אם אכן יגיעו לטורקיה", כתבו נציגי סוכני הנסיעות.

הם הביעו את דעתם בכך ש"נראה כי הדרך הנכונה היחידה העומדת לפניכם היא לפעול בדומה למדיניות שנקטתם ביוני 2010, עם פרוץ המשבר בין ישראל לבין טורקיה. באותה התקופה גיליתם התחשבות במצב ולא גביתם דמי ביטול".

בהתאחדות ציינו כי "העובדה שהחלטתם לנקוט מדיניות ביטולים קשוחה ביחס לחברות התעופה האחרות הפועלות בישראל אינה סוד. אנו מקווים כי כמו בעבר, תפגינו גם כעת התחשבות במצב הרגיש שנוצר שעלול להשפיע באופן מיידי על רצונם של ישראלים לבקר בטורקיה. זה ייזקף לזכותכם כשהיחסים בין שתי המדינות ישובו למסלול תקין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת