בקרוב: הוזלה גם במחירי הצעצועים

אחרי מלחמת החיתולים המיובאים בחודש יולי, המאבק מגיע גם לצעצועים. רשת "טויס אר אס" החליטה לייבא בעצמה צעצועים נמכרים כמו בובות ברבי ומשחקי לגו, ולעקוף את היבואנים הרשמיים. איך מגיבים על זה בענף? ובכמה זה יוזיל לנו את המוצרים?

לא רק מוצרי המזון ומוצרי תינוקות: מתברר כי גם על הצעצועים הישראלים משלמים הרבה יותר משאר מדינות המערב, וזה בעיקר כשמדובר בצעצועים מיובאים ששם עלויות השינוע, המיסים והמכס גבוהות במיוחד.

מי שהחליטה להימנע ממחאה פוטנציאלית ולנקוט צעד מקדים היא רשת הצעצועים "טויס אר אס", שהכריזה היום על ייבוא מקביל של צעצועים פופולאריים מבית "לגו", "פישר פרייס" ו"מטאל" יצרנית בובות הברבי, וגם על שורת צעצועים לא ממותגים אחרים הנמכרים ברשת במחירים נמוכים יותר.

איך זה יעבוד? "טויס אר אס" תעקוף את זיכיון היבואנים המקומיים על מותגי הצעצועים ותייבא ישירות מ"טויס אר אס" העולמית הקונה צעצועים בחנויות גדולות. המשמעות לדברי הרשת: הוזלה של 20%-50% במותגי הצעצועים המובילים.

אירי שחר מנכ"ל "טויס אר אס" אמר היום כי "היבואנים שומרים את מרבית הרווחים לעצמם ומסתתרים מאחורינו כך שהמחיר לצרכן הוא לכאורה גבוה בגללנו".

השינויים במחירי הצעצועים:

מגדל טבעות פישר פרייס יעלה במקום 49.99 שקלים 39.99 שקלים, "לגו תחנת ריגול" יעלה במקום 189.99 שקלים 94.99 שקלים, "לגו כבאים" שעלה כמעט 260 שקלים יעלה %50 פחות, ומחיר ברבי בלרינה יתכווץ ביותר מ25%.

"טויס אר אס" מקווה שהמהלך יוביל לשינוי תפיסתי

ב"טויס אר אס" מקווים כי המהלך לא יהיה נקודתי אלא שיביא לשינוי תפיסתי בקרב יצרנים ויבואנים שקובעים את התמחור בשוק. היבואנים ובראשם החברות "אילנית" ו"סקאל" טוענים שהם מופתעים מהמהלך שכן לטענתם המחירים נקבעים על ידי "טויס אר אס" מראש מעל מחיר המחירון המוצע, כך שביכולת הרשת היה ניתן כבר להוזיל אותם.

"טויס אר אס" היא שחקנית גדולה בשוק הצעצועים בישראל שמגלגל כ-850 מיליון שקלים בשנה, כאשר תקופת החגים נחשבת לאחת החמות בענף. כרגע יש מתיחות בקרב היבואונים שעוקבים בחשש אחר פעילות היבוא המקביל. מה שבטוח הוא שלקראת עונת החגים הקרובה נוכל לקנות יותר צעצועים בפחות כסף.

מ"סקאל טויס" נמסר בתגובה: "חברת מאטל מובילה בישראל ובעולם את הוזלת מחירי הייצור, תוך ייצור מותגים איכותיים ובטיחותיים. מגמה זו הובילה להוזלות משמעותיות בתמחור לרשתות השיווק והחנויות, ובהמשך לצרכן הישראלי. היבוא המקביל מציע מגוון מצומצם במחירים הגבוהים מאלה המומלצים לצרכן על ידי סקאל טויס". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת