החרם הצרכני הבא - מטרנה

קבוצה של גולשים הזועמים על מחיר המטרנה הקימו קבוצה בפייסבוק הקוראת לחרם צרכנים על מוצרי החברה. "רק עצירה במכירות של החברה הנצלנית הזו, יביאו לירידת חדה במחיר המופקע שאנו משלמים כדי להאכיל את צאצאינו", כתבו המקימים בדף וקוראים לחרם החל מ-1 בספטמבר

החרם יעבוד גם על מטרנה? (חדשות 2)

עוד נדבך של המחאה החברתית: אחרי הצלחת איום החרם של הסטודנטים על שופרסל, מתגבש בימים אלה בפייסבוק חרם חדש, הפעם על מוצרים של מטרנה. הדף קורא להפסיק לקנות את מוצרי החברה לתחליפי חלב אם החל מ-1 בספטמבר.

"החל מיום 01/09/2011 לא קונים שום מוצר של מטרנה - ללא יוצא מן הכלל", נכתב בדף הפייסבוק בו חברים כבר מאות אזרחים, "רק עצירה במכירות של החברה הנצלנית הזו, יביאו לירידת חדה במחיר המופקע שאנו משלמים כדי להאכיל את צאצאינו", כתבו המקימים.

עם זאת, בקבוצה מודעים לעובדה שהפסקת הרכישה עשויה למנוע אוכל מאותם תינוקות שתלויים בפורמולה וכותבים: "אל דאגה - לא תיאלצו למנוע אוכל מילדכם יותר מכמה ימים בודדים, מחיר המטרנה ירד מהר יותר ממה שאתם חושבים - וזו הבטחה!", נכתב בדף הקבוצה.

מוקדם יותר: החרם עבד - שופרסל מורידה מחירים

איום החרם על שופרסל הוסר: הרשת התחייבה בפני הסטודנטים שאיימו להחרימה, להוזיל 30 מוצרי יסוד במבצעים משמעותיים עד לחג הפסח וזאת במהלך פגישה שנערכה היום מהשעה 16:30 ועד לשעות הערב, בין הנהלת שופרסל לבין ראשי אגודת הסטודנטים בתל אביב.

ההסכמה הזו מצטרפת להבטחות שניתנו אתמול לסטודנטים, בפגישה נוספת שנערכה עמם בבניין האגודה באוניברסיטה עם ראשי שופרסל - היו"ר אפי רוזנהוייז וריצ'י הנטר, ובה התחייבה הרשת להמשיך את המבצעים על 1,600 המוצרים עד לסוף 2011.

לפני כשבוע פתחו הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב קבוצה בפייסבוק שבה קראו להחרים את שופרסל למשך שבוע. לקבוצה הצטרפו אלפי בני אדם. הסטודנטים טענו כי בכל שבוע יחרימו רשת שיווק אחרת שמחיריה גבוהים, עד שהרשת תסכים להוזלת מחירי מוצרי המזון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת