הקוטג' הוזל, יתר המוצרים התייקרו

חודש לאחר חרם הקוטג', מתברר שבקרב הזה הציבור אולי ניצח - אבל במלחמה כולה הוא מפסיד. בדיקה של "תכנית חיסכון" מעלה כי כל יתר מוצרי החלב ממשיכים להתייקר. גל ההתייקרויות לא נשאר רק בשוק הגבינות ומתפשט גם לחחתולים, תחליפי החלב ועוד. מי שחשב שניצחנו בקרב הצרכני - יכול להרגיש היום בעיקר מאוכזב

חודשיים עברו מפרוץ חרם הקוטג', אבל לצרכנים אין הרבה סיבות לשמוח. סמל המאבק, הקוטג', אולי שומר עדיין על רמת מחירים ממוצעת של כ-5.90 שקלים, אבל שאר הגבינות הנמכרות ברשתות השיווק עדיין נמכרות במחירים גבוהים, שאף עלו בשבועות האחרונים.

מנתוני האתר 'פרייסל' עולה שגבינה לבנה "סקי" של שטראוס או "מעודנת" של תנובה עולים באוגוסט בין 6 ל-7.50 שקלים ברשתות. "מעדן הגולן" של שטראוס עולה בכל רשתות השיווק כ-4 שקלים, ו-"דנונה טבעי" עולה עד 3.80 שקלים.

מנתוני חברת המחקר 'נילסן' עולה שמחיר "מעדן גמדים" עלה בקרוב לשמונה אחוזים, מחיר שמנת מתוקה של תנובה עלה בכשלושה אחוזים וחצי ומחיר גבינת שמנת "נפוליאון" זינק בקרוב לחמישה אחוזים. גם מוצרים בסיסיים יותר, כמו חלב יטבתה מועשר, כבר עולים לנו לפחות בשני אחוזים וחצי יותר.

גם החיתולים ותחליפי החלב התייקרו

ההתייקרות לא נעצרת במקררי החלב. בדיקה של "תכנית חיסכון" מראה שגם מחיר החיתולים ותחליפי החלב לתינוקות עלו לרמתם המקורית, כמו זו של לפני המחאה ומלחמת המחירים הגדולה. ברשתות השיווק והפארם, למשל, מחיר חבילת חיתולים כבר מגיע ל-64 שקלים. מטרנה וסימילאק חזרו גם הם למחירים הנעים סביב כ-60 שקלים - כ-30% יותר מרמת המחירים בזמן מבצעי חודש יולי.

האצבע המאשימה מופנית כלפי רשתות השיווק. בעוד היצרניות מעדיפות שלא לעדכן מחירים בשל גל המחאה, רשתות השיווק ורשתות הפארם מעדיפות כנראה לחזור לרמות מחירים גבוהות, כדי לא לפגוע ברווחים שלהן. אז קוטג' כן, וכל השאר לא, כך שמי שחשב שניצחנו בקרב הצרכני - יכול להרגיש היום בעיקר מאוכזב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת