צפי לשיבושים בטיסות מנתב"ג לצרפת

היערכות בנתב"ג ובנמלי תעופה רבים בעולם לקראת השביתה עליה הכריזו פקחי הטיסה בצרפת. חברת אל על ביטלה את אחת מטיסותיה לפריז שאמורה להמריא מחר והעבירה את הנוסעים לטיסה אחרת, וחברת אייר פראנס איחדה שתי טיסות לנתב"ג – כל זאת במטרה להקדים את השביתה שתיכנס מחר לתוקף

ארכיון (יונתן בייסקי)

אלפי נוסעים עלולים להיתקע בימים הקרובים בנמלי התעופה בעקבות שביתה של פקחי הטיסה בצרפת שתחל מחר (רביעי), ותימשך שלושה ימים בשלב הראשון. מאות טיסות לצרפת כבר בוטלו, וישנו חשש משיבושים ובלבול בתחנות הרכבת הבין-ארציות באירופה ובנמלי התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי איגוד פקחי הטיסה בצרפת, כ-40% מהטיסות אמורות להתבטל, רובן טיסות פנים-אירופיות. רוב הטיסות לטווח ארוך אמורות להמריא כרגיל. בינתיים, חברות התעופה מנסות להקדים כמה שיותר טיסות לשעות שלפני התחלת השביתה. מנהל פיקוח הטיסה האירופי (יורוקונטרול) כבר הוציא אזהרה לכל מדינות האיחוד האירופי על השיבושים הצפויים.

השביתה הוכרזה לאחר שאיגוד הפקחים טען כי גיל הפרישה של הפקחים בצרפת גבוה יותר בהשוואה לעמיתיהם באירופה. עוד שתי שביתות כבר מתוכננות לעתיד הקרוב, האחת בין 16 ל-18 באפריל והבאה בין 29 באפריל ועד 2 במאי. השביתה הנוכחית הייתה אמורה להתקיים כבר בתחילת החודש, אך היא נדחתה בעקבות התרסקות טיסת "ג'רמן ווינגס" בדרום צרפת.

השביתה הצפויה משפיעה גם על ישראל, בעונת שיא הנסיעות של חול המועד הפסח. חברת אל על ביטלה את אחת מטיסותיה לפריז שאמורה להמריא מחר, והיא העבירה את רוב הנוסעים לטיסה שממריאה לפני תחילת השביתה. גם חברת אייר פראנס איחדה שתיים מטיסותיה המתוכננות לנתב"ג כך שכמה שיותר נוסעים ימריאו לפני התחלת השביתה.