החשמל מתייקר: איך תצליחו לחסוך?

תעריפי החשמל עלו היום בשיעור של כ-10 אחוזים, ואת ההשלכות נרגיש כבר בחשבון החשמל הקרוב. ההתייקרות לא תשפיע רק על חשבון החשמל החודשי, אלא על שורה של מוצרים נוספים - ולכן כדאי ליישם כמה המלצות שיעזרו לכולנו לצמצם את צריכת החשמל הביתית ולהמתיק מעט את הגזירה

ברשות החשמל הציגו היום את תעריפי החשמל החדשים שייכנסו לתוקף כבר מחשבון החשמל הבא. העלייה בשיעור של כ-10% נובעת בעיקר כתוצאה מהשיבושים באספקת הגז הטבעי ממצרים.

ואולם, מלבד חשבון החשמל שיתפח, נרגיש את עליית המחירים גם בתחומים נוספים. "הציבור הולך להיפגע מהעלאת מחירי החשמל, הן מהעלאת מחירי המים והן בהעלאת מחירי המוצרים שהם עתירי אנרגיה ועתירי מים", מבהיר אמיר חייק, מנכ"ל התאחדות התעשיינים.

החשמל מתייקר: מה עושים?

חשבון חשמל למשק בית ממוצע בישראל עומד על 700 שקלים לחודשיים, ולאחר עליית התעריפים - יתווספו אליו לא פחות מ-70 שקלים בממוצע. אז איך אפשר בכך זאת לצמצם את הצריכה הביתית? הנה כמה הצעות:

* ברכישת מכשיר חשמל חדש מומלץ לשים לב לדרוג האנרגטי המסומן באותיות A-G. כדאי להשתמש בדירוג הקרוב ביותר לאות A.

* מזגן - גם בעת בחירת מזגן יש לברר מה הדירוג האנרגטי שלו ולהתאים את נפח המזגן לגודל החלל אותו אנו רוצים לקרר. הטמפרטורה החסכונית ביותר לכוון את המזגן בקיץ היא 25 מעלות כאשר הורדה במעלה אחת תקפיץ את הצריכה של המכשיר בכחמישה אחוזים.

* תאורה - הנורות החסכוניות ביותר לשימוש הן נורות LED ונורות פלורסנט קומפקטיות. מחירן אומנם גבוה יותר מנורות ליבון רגילות, אבל הן חוסכות בצריכת החשמל באופן משמעותי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת