ת"א: מלגות דיור לסטודנטים

42 דירות בתל אביב יוצעו בקרוב לזוגות צעירים ורווקים במחיר בר השגה. הדירות יוקמו כחלק מפרויקט "גני שפירא", שיוקם בדרום תל אביב. העירייה תעניק מלגות

עיריית תל אביב הכריזה היום על פרויקט מלגות לסטודנטים. על פי התכנית, בשנת הלימודים הקרובה יקבלו 450 סטודנטים שישכרו דירות בשכונות נווה שאנן, שכונת התקווה וכמה שכונות ביפו, מלגות בגובה 8,000-9,600 שקלים בשנה.

ראש העיר רון חולדאי אמר, כי "זהו עוד צעד חשוב במכלול הפעילויות של העירייה להתמודדות עם נושא הדיור. יתרונה של יוזמה זו וא בחיבור בין הרצון של הסטודנטים לגור בעיר, והחשיבות שהעירייה רואה במעורבות הסטודנטים בחיי העיר והקהילה".

פרויקט "גני שפירא"

בנוסף, העירייה תפרסם בתוך שבועיים מכרז לפרויקט דיור בר השגה בדרום העיר. הפרויקט, שייקרא "גני שפירא", יוקם על קרקע בבעלות העירייה ויכיל 42 יחידות דיור המוגדר בר השגה.

בסך הכל יכלול הפרויקט 69 יחידות דיור, שגודל כל אחת כ-80 מטר רבוע. מחירן של 42 הדירות שיוקצו לזכאים לדיור בר השגה ייקבע מראש והן יחלו להיות משווקות עם פרסום הזוכה במשרד. הקריטריונים לזכאות יהיו: זוג או רווק שהכנסתם הכוללת עד 12,500 שקל נטו, הגרים בתל אביב לפחות 5 שנים ומסוגלים לעמוד בהחזרים של 3,000 שקל בחודש. בין הזכאים יוגרלו 42 הדירות.

שכונת שפירא, הנמצאת בדרום תל אביב, החלה להפוך בשנים האחרונות לשכונה צעירה. צעירים רבים שנטל שכר הדירה בשכונות דרומיות אחרות, דוגמת פלורנטין, הכביד עליהם, החלו עוברים לשכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת