בוטלו קנסות היציאה גם לכבלים וללוויין

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של משרד התקשורת, שם מכנים אותה "סדר חדש בעולם התקשורת": ביטול קנסות היציאה למנויים חדשים בכבלים ובלוויין, ספקי אינטרנט, טלפוניה נייחת, וטלפוניה בינלאומית. החברות יהיו רשאיות לגבות תשלום סמלי בלבד ממנויים קיימים שיבטלו את ההסכם

הוט ויס. הסוף לקנסות היציאה (חדשות 2)

אחרי הגבלת קנסות היציאה ללקוחות חברות הסלולר ב-1 בפברואר, אישרה היום הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת משרד התקשורת לביטול הקנסות גם על ספקי כבלים ולוויין, ספקי אינטרנט, טלפוניה נייחת וטלפוניה בינלאומית.

החל משלושה חודשים מיום כניסתו לתוקף של החוק, הוא יחול גם על מנוי קיים, שהתקשר עם חברת התקשורת לפני יום כניסתו לתוקף של החוק. במשרד התקשורת הדגישו עם זאת כי ממנוי כזה, תוכל חברת התקשורת לגבות תשלום בשיעור של מכפלת 8% מממוצע החשבון החודשי שלו, בחודשים שנותרו עד תום תקופת ההתחייבות.

החוק יחול על מנוי שממוצע החשבונות החודשיים שלו נמוך מ-5,000 שקלים. לקוח שממוצע החשבונות החודשיים שלו גבוה מ-5,000 שקלים, או אם ההסכם הוא גם לקבלת שירות למעל 100 קווי סלולר, יהיה חייב בתשלום לחברה, על פי הסכם ההתקשרות שלו.

"הצעד הנוכחי הוא חלק נוסף ממהלך כולל שמוביל משרד התקשורת, שמטרתו צמצום חסמי מעבר בין החברות והעברת הכוח ללקוח", ציינו במשרד.

שר התקשורת משה כחלון אמר כי "היום נעשה צדק עם הצרכנים בענף התקשורת - קנס מטילים על מי שעבר עבירה, לא על לקוח שמבקש לעבור מחברה לחברה, תחרות היא התרופה לכשלי השוק ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת