גן ילדים מסובסד? תמשיכו לחלום

ל-60 עד 80 אלף ילדים בישראל אין מקום בגני הילדים של ויצ"ו ונעמ"ת - המסובסדים על ידי המדינה. המשמעות: ההורים נאלצים לשלם עשרות אלפי שקלים עודפים מדי שנה לגנים פרטיים. ומה עושים כדי למצוא מקום? מחכים שהממשלה תקיים את החלטתה לשפץ ולהרחיב את הגנים המסובסדים

בתוך גל המחאה ששוטף את ישראל, תופסת תאוצה גם מחאת העגלות. להורים המשתתפים בה פשוט נמאס מגובה ההוצאה על גידול ילדים בישראל. בין הסעיפים המרכזיים במחאה הזו, בולטת מצוקת מעונות היום והגנים המסובסדים.

בדיקה מיוחדת של "תכנית חיסכון" מגלה כי בישראל חסרים כיום מסגרות של גנים מסובסדים ל-60 עד 80 אלפי ילדים עד גיל 3. המשמעות: ההורים לילדים אלה נאלצים לשלוח אותם למסגרות פרטיות שעולות הרבה יותר. את האצבע המאשימה מפנים ההורים כלפי הממשלה. למרות הבטחותיה, מאות מיליוני שקלים שהובטחו בשנים האחרונות לשיפוץ והרחבת המסגרות האלו - נותרו בקופת המדינה.

כיום בישראל יש 300,000 פעוטות עד גיל 3, כאשר שליש מהם מתחנכים בגני ילדים מסובסדים בכל רחבי הארץ. המחסור במקומות קיים במאות גנים של ויצ"ו ונעמ"ת, כשמעל למחצית מבקשות ההרשמה נדחות בכל שנה.

המשמעות: ההורים נאלצים לשלם תשלום יקר בכל חודש: הילדים שאינם יכולים להירשם למסגרות המסובסדות נאלצים לשלם כ-3,000 שקלים ומעלה בכל חודש למעונות פרטיים, סכום גבוה בהרבה מזה שבמעונות הפרטיים.

במשרד התמ"ת אומרים בתגובה: המשרד מודע למחסור במסגרות של מעונות יום ופועל להקצאת משאבים לבניית מעונות חדשים והרחבת הקיימים. המשרד יקצה מעל 100 מיליון ₪ לרשויות ולעמותות בחודשים הקרובים להגדלת היצע המעונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת