מחיר החלב מהרפתות יירד; שוק החלב ייפתח לתחרות

בעוד שהרפתנים חוסמים צמתים ברחבי הארץ, החליטה הממשלה להוריד את מחיר החלב שנמכר מהרפתות בשש אגורות לליטר, מה שיביא להוזלה מיידית במחיר מוצרי החלב. עם זאת, הבג"ץ שהגישו הרפתנים בנושא יעכב כנראה את ההוזלה

הישג למחאת הקוטג'? בתום ישיבה בה השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ ושר התמ"ת שלום שמחון, הוחלט כי מחיר החלב שנמכר מהרפתות יירד בשש אגורות לליטר.

על פי ההערכות הורדת מחירי החלב מהרפתות למחלבות הגדולות תביא להוזלה משמעותית במחירי מוצרי החלב - זאת למעשה מכיוון שחומר הגלם העיקרי של המוצרים יהיה זול יותר.

במהלך הישיבה עלתה מסקנה נוספת: שוק הגבינות הקשות ייפתח לתחרות ולייבוא עוד השנה, כאשר תוך חמש שנים יתאפשר ייבוא מלא של גבינות קשות בלבד - ללא אבקת חלב. עוד נקבע החלטה כי תנובה לא תוכל לייבא גבינות.

במקביל, נמשך מאבק הרפתנים נגד החלטת הממשלה, והם הפגינו היום בתשע צמתים מרכזיות ברחבי הארץ. במהלך ההפגנה שנערכה בצומת אופקים נעצרו שלושה מן המפגינים, לאחר שחסמו את הצומת עם טרקטורונים. הרפתנים גם הגישו בג"ץ נגד ההחלטה להוזיל את מחיר החלב שהם מוכרים, ולכן לא ברור מתי ההוזלה תצא לפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת