עמלות העו"ש: איזה בנק הכי יקר?

מבין חמשת הבנקים הגדולים, בנק הפועלים הוא הזול ביותר בעמלות חשבון העו"ש. מבין כלל הבנקים יהב גובה הכי פחות עמלות. בראש הרשימה: בנק ערבי-ישראלי, אגוד והבינלאומי

עמלות העו"ש. מי הכי זול? (חדשות 2)

בנק הפועלים הוא הבנק הזול ביותר לניהול חשבון עובר ושב, מבין חמשת הבנקים הגדולים. זאת, מהשוואה המתבססת על פרופיל פעילות אחיד שערכו בפיקוח על הבנקים בבנק ישראל לרבעון הראשון של 2011.

בכלל המערכת הבנקאית, ההוצאה החודשית הממוצעת לחשבון בבנק יהב היא הזולה ביותר (6.1 שקל) ונמוכה בכ-70% מהעלות בבנק ערבי ישראלי, איגוד והבינלאומי, שהם היקרים ביותר (יותר מ-22 שקל). מבין חמשת הבנקים הגדולים, ההוצאה החודשית הממוצעת לחשבון הזולה ביותר נמצאה כאמור בבנק הפועלים (12.9 שקל), והיקרה ביותר - בבנק הבינלאומי (22.3 שקל).

עוד עולה מהבדיקה כי במהלך הרבעון לא חל שינוי במחירים התעריפיים של השירותים הנפוצים: ניהול חשבון עובר ושב והחזקת כרטיס אשראי. בהשוואה לרבעון הראשון של שנת 2010, חלה ירידה ריאלית של כ-8% בהוצאה החודשית הממוצעת בפועל של שירותי חשבון עו"ש נפוצים, ושל יותר מ-13% בעלות החזקת כרטיס האשראי.
כ-86% ממשקי הבית, המחזיקים חשבון בנק, משלמים בעבורו בפועל בממוצע פחות מ-15.7 שקל בחודש.

לפי בנק ישראל חלה ירידה גם בהוצאה החודשית הממוצעת בגין החזקת כרטיס אשראי נפוץ. זו פחתה ריאלית בכ-13%, מ-7.5 שקל ברבעון הראשון של שנת 2010, ל-6.79 שקל ברבעון הראשון של שנת 2011. במהלך השנתיים וחצי האחרונות חלה ירידה ריאלית של כ-23%.

ההוצאה החודשית הממוצעת למחזיקי כרטיסי ישראכרט, המהווים כ-38% מכלל הכרטיסים, היא 3.96 שקל. בגין החזקת כרטיסי לאומי קארד, המהווים כ-33%, היא 7.09 שקל. ויזה כא"ל היא היקרה ביותר ושם ההוצאה היא 10.20 שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת