מלחמת המחירים החדשה: תחליפי החלב

אחרי החיתולים, קרב חדש על כיסו של הצרכן - בדמות תחליפי חלב האם. לרשת "ניופארם" החליטה להוריד את מחיר המטרנה לפחות מ-40 שקל, ורשת השיווק של רמי לוי הלכה בעקבותיה. הצפי: יתר הרשתות ילכו בעקבות המהלך - וימשיכו להוריד את המחירים. ואולם עדיין בהשוואה למחירי העולם, מחירי תחליפי החלב בישראל גבוהים משמעותית

המלחמה במחירי מוצרי המזון מתפשטת - עכשיו גם לתחליפי החלב. אחרי רשת "ניופארם", החליטה גם רשת "שיווק השקמה" של רמי לוי להוזיל את מחירי ה"מטרנה" הנמכרים ברשת.

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי רמי לוי החליט להוריד לשלושת הימים הקרובים את מחיר המטרנה מ-47.90 שקלים ל-39.90 שקלים - מחיר זהה לזה של חברי המועדון הרוכשים ב"ניופארם".

עם זאת, ברשת "שיווק השקמה" של לוי הדגישו כי המבצע יינתן לכל הלקוחות - ולא רק לחברי המועדון. לפי שעה, רשתות השיווק הנוספות - "מגה", "שופרסל" ו"סופרפארם" לא הודיעו על הוזלת מחיר תחליפי החלב, אך ייתכן שכבר במהלך היום יודיעו על מבצעים דומים.

מחיר תחליפי החלב בישראל - מהגבוהים בעולם

קופסת מטרנה 700 גרם עולה היום ברשתות "שופרסל" ו"מגה בול" 59.90 שקלים וברשת "סופרפארם" 61 שקלים. מחירו של תחליף החלב "סימילאק" 900 גרם הוא 90 שקלים ברשתות "שופרסל" ו"מגה בול", בעוד שברשת רמי לוי ניתן למצוא את המחיר הזול ביותר - 67.90 שקלים בלבד.

בהשוואה למחירי העולם, גם מחירי תחליפי החלב בישראל גבוהים באופן משמעותי. זאת, בעיקר בשל העובדה שהשוק נשלט על ידי שתי חברות גדולות - מטרנה השולטת בכ-60% מהשוק, וסימילאק השולטת ב-38%. בימים אלה, נידונה בכנסת הצעת חוק שקוראת להכניס את מחירי תחליפי החלב לפיקוח ממשלתי ובכך להוזיל אותם, בהתאם לרמתם בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת