הערכות: יוזלו הגבינות, הקוטג' והיוגורט

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, המייצג את המחלבות בוועדה לבחינת מוצרי חלב: "כולם יתרמו את חלקם - המגדלים, היצרנים, המשווקים והממשלה; יוזלו מחירים באותה רשימה של מוצרי חלב שהמדינה תקבע". רה"מ נתניהו: "רק יבוא מצרכים מחו"ל יוביל לתחרות אמיתית"

מוצרי החלב יוזלו? (AP)

הוועדה הממשלתית לבחינת משק החלב במשרד התמ"ת תמליץ על הוזלת המחיר של שורת מוצרי חלב בסיסיים. כך אמר היום לאתר "גלובס" שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים וחבר הוועדה. הוועדה תכונס היום לדיון נוסף וצפויה להגיש המלצות על מוצרי החלב בימים הקרובים. המלצות על שוק המזון כולו צפויים בתוך כחודשיים.

"מסתמן שכולם יתרמו את חלקם, יורידו מחיר באותה רשימה של מוצרי חלב שהמדינה תקבע. צריך להוריד את המחירים ושכל אחד יתרום את חלקו. המגדלים, היצרנים, המשווקים והממשלה צריכים להוזיל את המוצרים ולהתחייב לשמור על המחיר לתקופה מסוימת", אמר ברוש.

הוא הוסיף, "המחלבות מוכנות לתרום את חלקן בתנאי שכולם יתרמו ובראש המדינה, כי החלק של המיסים הוא הגבוה ביותר בשרשרת". לגבי המע"מ אמר ברוש, "ראוי שיהיה מע"מ נמוך יותר כמו במדינות אחרות".

הוועדה, לפי הדיווח, תבקש להוזיל את מוצרי הגבינה הלבנה, הגבינה הצהובה, הקוטג' והיוגורט ובמילים אחרות, את קו המוצרים הבסיסי בשוק.

במקביל, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השוהה בימים אלה ברומניה, הודיע כי עם שובו מאירופה יכנס מספר שרים לדיון בשוק החלב, ובדרכים להוזלת המוצרים. במהלך ביקורו ברומניה הצהיר נתניהו: "רק ייבוא מצרכים מחו"ל יוביל לתחרות אמיתית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת