צפו: הדירה הכי יקרה בישראל

דופלקס במגדל "מאייר" הנבנה בצומת הרחובות אלנבי ורוטשילד בתל אביב מחזיק בתואר שיאן מחירי הנדל"ן אי פעם של דירה בארץ. תמורת 170 מיליון שקלים תקבלו 10 חדרי שינה, ג'קוזי ועוד פינוקים. מי בדיוק מתכוון לגור שם?

מי שהיה זקוק להוכחה נוספת לכך שמחירי הנדל"ן בישראל לא מפסיקים לשבור שיאים, מוזמן לקבל הצצה לדירה בשדרות רוטשילד בתל אביב. היא מחזיקת התואר של היקרה ביותר שעומדת למכירה בישראל - ושברה כל שיא אפשרי.

"המחיר שלה הוא כ-170 מיליון שקל. מדובר בדירה של דונם וחצי ועוד 100 מ"ר של מרפסות. המחיר למ"ר בסביבות כ-100 אלף שקלים למ"ר", סיפר יגאל צמח, מנכ"ל Berggruen Residential - חברה שהיא וקבוצת חג'ג' הן היזמות של בניין "מאייר" בצומת הרחובות אלנבי ושדרות רוטשילד והשקיעו בו חצי מיליארד שקלים.

חצי מהדירות נמכרו במיליונים, את שני הדופלקסים העליונים חיברו - וזו התוצאה שתתקבל בסיום הבנייה: דירה של 10 חדרי שינה, ג'קוזי, מעלית פנימית ושלל פינוקים יוקרתיים. "הייחודיות של הדירה הזאת על פני אחרות בישראל היא העובדה שהיא עוצבה על-ידי ריצ'רד מאייר", הסביר צמח.

היזמים סיפרו על שני לקוחות פוטנציאלים שמקיימים בימים אלו משא ומתן על רכישת הדירה, ובעוד שלוש שנים - כשהיא תהיה מוכנה - נדע מי שילם 170 מיליון שקלים כדי לגור בשדרות רוטשילד.

למה בכלל לקנות את זה? "עניין של סטטוס"

הדירה הזאת אומנם שברה את השיא הישראלי, אבל היא מצטרפת אל כמה דירות שנבנות כיום ברחבי תל אביב, וגם הן לא ממש זולות: דירה בגודל 800 מ"ר בפרויקט ברחוב הירקון 96 מוצעת למכירה תמורת 120 מיליון שקלים. בפרויקט C1 על הטיילת בתל אביב מוצעת דירה למכירה ב-110 מיליון שקלים.

אליה מצטרפת דירה בפרויקט David Promenade בטיילת במחיר 100 מיליון שקלים. פנטהאוז בגודל 814 במגדל ברחוב סוטין 29 מוצע למכירה ב-100 מיליון שקלים. פנטהאוז ברחוב בארי-נהרדעא מוצע למכירה ב-100 מיליון שקלים. במגדל פרישמן מוצע למכירה טריפלקס למכירה במחיר של 95 מיליון שקלים.

אז למה בעצם להשקיע כל כך הרבה כסף בדירה והאם זה בכלל שווה את זה? "זה עניין של סטטוס, טיימינג, של מי רכש באותו הבניין ולפעמים מתבטא גם באיזשהו רצון להוכיח לעצמי ולאחרים שאני מסוגל לקנות את הדירה הכי יקרה", הסבירה נחמה בוגין, שמאית ומשפטנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת