המאבק הבא: מחירי הפירות והירקות

מארגני חרם הקוטג' לא מסתפקים בהוזלת מחיר הגבינה עם הגושים, וכבר היום יתכנסו כדי לדון במאבק הבא. על הכוונת: מחירי הפירות והירקות, שהתייקרו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים. "לא ייתכן שקילו ענבים עולה 20 שקלים", אמר איציק אלרוב לחדשות 2 באינטרנט

חרם הקוטג' הצליח (חדשות 2)

יום אחרי התקפלות המחלבות הגדולות והורדת מחיר הקוטג', יוזמי המאבק בפייסבוק בראשותו של יצחק אלרוב אומרים לחדשות 2 באינטרנט כי זהו רק תחילת המאבק והם כאן לא כדי להיעלם.

אחרי שהושגה התודעה הציבורית בשוק מוצרי החלב, המאבק המשמעותי הבא של יוזמי המאבק הוא בתחום הפירות והירקות. אלרוב אמר לנו הבוקר, כי "לא ייתכן שקילוגרם ענבים יעלה 20 שקלים. פירות וירקות הם מוצר בסיסי שבשנים האחרונות התייקר בעשרות אחוזים ויש לטפל גם בשוק הזה".

יוזמי המחאה יתכנסו במהלך היום לפגישה משותפת כדי לדון בהמשך צעדיהם במאבק בעליית מוצרי המזון.

מחיר הקוטג' לצרכן יוזל ל-5.9

חברת תנובה הודיעה אתמול בצהריים כי היא תוריד את מחיר המכירה של הקוטג' לרשתות השיווק ל-4.55 שקלים ליחידה, במקום מחיר של 5.2 שקלים ליחידה. אחר הצהריים הצטרפה להודעה גם המתחרה, חברת שטראוס. המשמעות: המחיר של גביע קוטג' לצרכן יעמוד על 5.9 שקלים, במקום 8 שקלים לפני תחילת "חרם הקוטג'".

מדובר במחיר המשקף הנחה של 12.5% לקמעונאים. "הצרכן הישראלי אמר את דברו והוכיח את היכולת שלו לחולל שינוי חסר תקדים במדינה", כך אמרו יו"ר תנובה, זהבית כהן, ומנכ"ל קבוצת תנובה, אריק שור.

אפי רוזנהויז, נשיא ומנכ"ל שופרסל, אמר בתגובה להכרזה כי "אנו מברכים על כך כי ליוזמה שנקטה שופרסל להוריד את מחיר הקוטג' לצרכן הישראלי ל-5.90 שקלים, מצטרפת כעת גם תנובה, ספקית הקוטג' הגדולה ביותר במדינת ישראל. אנו מקווים כי גם יצרנים נוספים יאמצו את המהלך ויוזילו אף הם את המחיר. כפי שהודענו, שופרסל תמשיך להציע את כל סוגי הקוטג' במחיר 5.90 שקלים לגביע, ו-2 ב-10".

אתמול אחר הצהריים הודיעו גם חברת שטראוס, ושעה קלה אחריה גם חברת טרה, כי הן מוזילות את מחיר הקוטג'. "לאור העובדה שהרשויות לא פועלות במהירות הנדרשת ליצירת מהלך כולל למען הצרכן ליצירת סל מוצרים בסיסיים, במחיר שווה לכל כיס ולאורך זמן, החלטנו להוריד את מחיר המכירה של הקוטג' לקמעונאים ל- 4.55 שקלים", אמר מנכ"ל שטראוס ישראל, ציון בלס.

"אנחנו עדיין מצפים משאר הגורמים בשרשרת - החל מממשלת ישראל, החקלאים והקמעונאים, לתרום גם הם את חלקם להורדת המחיר ולהיענות לקריאתם הצודקת של הצרכנים", כך בהודעת חברת שטראוס.

יוזם חרם הקוטג': הורדת המחירים אינה מספקת

מוביל מחאת הקוטג' בפייסבוק, יצחק אלרוב, אמר בשיחה עם חדשות 2 בתגובה להורדת המחירים ע"י המחלבות, כי מדובר ב"מהלך בולט של תיאום מחירים בין המחלבות. אם קודם לכן ראינו בחודשים האחרונים ייקור מתואם של המחירים, היום אנחנו רואים הוזלה בדיוק באותו שיעור, ויש לחקור זאת".

אלרוב הוסיף עוד כי ההורדה הזו אינה מספקת, ומבחינת הצרכנים התומכים במחאה - "המחיר המקסימלי של הגבינות צריך להיות 5 שקלים בלבד".

רמי לוי, מגה ושופרסל מורידות את מחירי מוצרי היסוד

מוקדם יותר אתמול הודיע רמי לוי, לאחר הודעות דומות מצד מגה ושופרסל, על הוזלות מוצרי היסוד ב-30% עד להודעה חדשה. המוצרים שיוזלו הם בחלב בשקית, חלב בקרטון, חמאה, שמנת, אשל, מלח, לחם וחלות.

"רשת מגה קמעונאות הכריזה לפני כשבוע כי תוריד את מחירי הקוטג' והגבינה הלבנה של תנובה, שטראוס וטרה ל-5.49 שקלים, ובתוך כך קראה ליצרניות להוריד את המחירים לאלתר בהתאם, היות שמדובר על מחיר הנמוך ממחיר הקנייה של הרשת.

אתמול הודיעה "מגה" על מתן הנחה של 10% על כלל המוצרים בפיקוח, הכוללים בין השאר: לחם, חלב, אשל, גיל שמנת חמוצה, חמאה, גבינה צהובה וביצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת