רשות החשמל מאיימת: מחירי החשמל יעלו ב-20%

ברשות החשמל מאיימים שהפסקת אספקת הגז ממצרים תגרום להתייקרות של 20% במחירי החשמל. גורמים ברשות קוראים לשר להגנת הסביבה לבטל את איסור השימוש במזוט לצורך ייצור חשמל, כדי לבלום את עליית המחירים

עלייה במחיר החשמל. ארכיון (חדשות 2)

לאחר ההוזלה במחירי הגבינות והדלק, תגיע התייקרות במחירי החשמל? רשות החשמל מזהירה היום כי אם יימשכו השיבושים בהזרמת הגז המצרי עד סוף השנה, יתייקר תעריף החשמל לשנים 2010 ו-2011 בכ-20%.

ברשות החשמל מבהירים כי לא יהיה מנוס מהתייקרות, אם לא יבוטל צו שהוציא השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, האוסר על חברת החשמל להשתמש במזוט לצורך ייצור חשמל. זאת מכיוון שחברת החשמל נאלצת להשתמש בסולר שהוא דלק מזהם פחות אך יקר כמעט כפליים מהמזוט.

מבדיקת רשות החשמל עולה כי אם יבוטל הצו לאלתר, חברת החשמל תוכל לחזור ולהשתמש במזוט, אך אם שיבושים בהזרמת הגז המצרי יימשכו, יתייקר תעריף החשמל הסוף השנה בשיעור של 13%. במידה ויחזור הגז המצרי לזרום לישראל בקצב מלא יתייקר תעריף החשמל בסוף השנה בשיעור של 4% בלבד.

ארדן: "זהו ניסיון עלוב להתחמק מאחריות"

בעקבות ההערכה, פנה יו"ר הרשות אמנון שפירא, בפניה דחופה לשרי האוצר והתשתיות הממונים על הרשות בקריאה כי יפעלו לביטול הצו שהוציא השר ארדן. אספקת הגז ממצרים נעצרה בשני מועדים בפברואר- מרס ובאפריל- יוני, עקב פיגועי טרור בסמוך לצינור שמוביל את הגז ממצרים לישראל.

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן מסר בתגובה: "זהו ניסיון עלוב להתנער מאחריות לכישלון ניהולי מובהק וליקוי בתכנון ארוך טווח של משק החשמל. רשות החשמל מתעקשת לטמון את הראש בחול ולהמשיך לפעול באופן המזהם ביותר דבר שעלול לגרום לפגיעה קשה בבריאות הציבור ולעלייה בתחלואת סרטן ומחלות ריאה ומערכות הנשימה‎".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת