יצרניות החלב מוזילות את הקוטג' ל-5.9 שקלים: "הצרכן הישראלי אמר את דברו"

חרם הצרכנים הצליח: תנובה הודיעה על הורדת המחיר של קוטג' לרשתות השיווק יירד ל-4.55 שקלים - הוזלה של 12.5%, כשהמשמעות - העלות לצרכן תהיה 5.90 שקלים. אחה"צ הצטרפו גם שטראוס וטרה להורדת המחיר. יו"ר תנובה: "הצרכן הישראלי חולל שינוי חסר תקדים", אבל יוזם חרם הקוטג' מתעקש: "זה לא מספיק"

יצרניות החלב מתקפלות: חברת תנובה הודיעה בצהריים כי היא תוריד את מחיר המכירה של הקוטג' לרשתות השיווק ל-4.55 שקלים ליחידה, במקום מחיר של 5.9 שקלים ליחידה. אחר הצהריים הצטרפה להודעה גם המתחרה, חברת שטראוס. המשמעות: המחיר של גביע קוטג' לצרכן יעמוד על 5.9 שקלים, במקום 8 שקלים לפני תחילת "חרם הקוטג'".

מדובר במחיר המשקף הנחה של 12.5% לקמעונאים. "הצרכן הישראלי אמר את דברו והוכיח את היכולת שלו לחולל שינוי חסר תקדים במדינה", כך אמרו יו"ר תנובה, זהבית כהן, ומנכ"ל קבוצת תנובה, אריק שור.

אפי רוזנהויז, נשיא ומנכ"ל שופרסל, אמר בתגובה להכרזה כי "אנו מברכים על כך כי ליוזמה שנקטה שופרסל להוריד את מחיר הקוטג' לצרכן הישראלי ל-5.90 שקלים, מצטרפת כעת גם תנובה, ספקית הקוטג' הגדולה ביותר במדינת ישראל. אנו מקווים כי גם יצרנים נוספים יאמצו את המהלך ויוזילו אף הם את המחיר. כפי שהודענו הבוקר, שופרסל תמשיך להציע את כל סוגי הקוטג' במחיר 5.90 שקלים לגביע, ו-2 ב-10".

אחר הצהריים הודיעו גם חברת שטראוס, ושעה קלה אחריה גם חברת טרה, כי הן מוזילות את מחיר הקוטג'. "לאור העובדה שהרשויות לא פועלות במהירות הנדרשת ליצירת מהלך כולל למען הצרכן ליצירת סל מוצרים בסיסיים, במחיר שווה לכל כיס ולאורך זמן, החלטנו להוריד את מחיר המכירה של הקוטג' לקמעונאים ל- 4.55 שקלים", אמר מנכ"ל שטראוס ישראל, ציון בלס.

"אנחנו עדיין מצפים משאר הגורמים בשרשרת - החל מממשלת ישראל, החקלאים והקמעונאים, לתרום גם הם את חלקם להורדת המחיר ולהיענות לקריאתם הצודקת של הצרכנים", כך בהודעת חברת שטראוס.

יוזם חרם הקוטג': הורדת המחירים אינה מספקת

מוביל מחאת הקוטג' בפייסבוק, יצחק אלרוב, אמר בשיחה עם חדשות 2 בתגובה להורדת המחירים ע"י המחלבות, כי מדובר ב"מהלך בולט של תיאום מחירים בין המחלבות. אם קודם לכן ראינו בחודשים האחרונים ייקור מתואם של המחירים, היום אנחנו רואים הוזלה בדיוק באותו שיעור, ויש לחקור זאת".

אלרוב הוסיף עוד כי ההורדה הזו אינה מספקת, ומבחינת הצרכנים התומכים במחאה - "המחיר המקסימלי של הגבינות צריך להיות 5 שקלים בלבד".

רמי לוי, מגה ושופרסל מורידות את מחירי מוצרי היסוד

מוקדם יותר היום הודיע רמי לוי, לאחר הודעות דומות מצד מגה ושופרסל, על הוזלות מוצרי היסוד ב-30% עד להודעה חדשה. המוצרים שיוזלו הם בחלב בשקית, חלב בקרטון, חמאה, שמנת, אשל, מלח, לחם וחלות.

"שופרסל" דיווחה היום על הורדת מחירו של גביע קוטג' ל-5.90 שקלים. עוד הודיעה שופרסל כי נמשך מבצע 2 ב-10 על כל סוגי הקוטג' והגבינות הלבנות. לפי הודעת הרשת, המחיר החדש לגביע בודד אינו מוגבל בזמן ותקף לרכישה בכל סכום בכל סניפי שופרסל. רק אתמול קרא נוחי דנקנר, בעל השליטה בשופרסל, להוזלת מוצרי מזון בסיסיים בשיעור של 20%-30%.

רשת מגה קמעונאות הכריזה לפני כשבוע כי תוריד את מחירי הקוטג' והגבינה הלבנה של תנובה, שטראוס וטרה ל-5.49 שקלים, ובתוך כך קראה ליצרניות להוריד את המחירים לאלתר בהתאם, היות שמדובר על מחיר הנמוך ממחיר הקנייה של הרשת.

היום הודיעה "מגה" על מתן הנחה של 10% על כלל המוצרים בפיקוח, הכוללים בין השאר: לחם, חלב, אשל, גיל שמנת חמוצה, חמאה, גבינה צהובה וביצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת