בעלי שופרסל: המחירים גבוהים מדי; שר האוצר: שלא יתערב

נוחי דנקנר, מבעלי שופרסל אומר הערב כי היצרנים, רשתות השיווק והממשלה צריכים להסכים על כמות מסוימת של מוצרי יסוד ולהוריד את מחירם ב-20%-30%. "כולם צריכים להירתם לזה", אמר. שר האוצר השיב: שלא ייתן עצות

נוחי דנקנר, בעלי IDB, מבעלי השליטה בשופרסל, סלקום וחברות נוספות במשק מודה הערב כי המחירים בישראל גבוהים מדי.

לדבריו, על כל הצדדים לחבור לצורך הורדת מחיר, "הממשלה באמצעות הורדה מסוימת במע"מ, גם היצרנים בהורדת המחירים שלהם, גם רשתות השיווק בהורדת המרווחים, כולם צריכים להירתם לגבי מספר מוצרי יסוד, עשרה, 12, 15, עשרים מוצרים, באופן שיירדו המחירים בסדר גודל של 20%-30%".

שר האוצר יובל שטייניץ לא אהב את הדברים והגיב: "אני מבקש מדנקנר לא לתת עצות לממשלה איך לנהל את המדינה. לא מקובל עלי שאנשי עסקים נותנים עצות לממשלה".

החרם הורחב למעדני החלב

יממה לאחר שנודע כי הוועדה לבדיקת התייקרות מחירי המזון תגיש את מסקנותיה רק בעוד כארבעה חודשים, מובילי מחאת הקוטג' שיזמו את המאבק בפייסבוק - כועסים וקוראים להחריף את המאבק.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכונסה היום, הכריזו יוזמי המאבק כי הציבור תומך במהלכיהם, ויש יותר מ-100 אלף איש שכבר הצטרפו למאבק בפייסבוק - ונראה כי הממשלה והיצרניות מנסות למסמס את גל המאבק הציבורי.

היום הם קוראים להחריף את החרם - ולא לרכוש קוטג' וגבינות לבנות שמחירן יותר מ-5 שקלים. בנוסף, קראו יוזמי "חרם הקוטג'" לציבור להחרים גם חלק ממעדני החלב שמחירם גבוה במיוחד וקראו לציבור לא לרכוש מעדנים בגודל 150 מ"ל שעולים יותר מ-2.9 שקלים. אם מחירי מוצרי החלב לא ירדו הכריזו מארגני המחאה בראשות יצחק אלרוב כי יעשו חרם נפרד על כל חברה - תנובה, שטראוס וטרה - בכל חודש.

"הציבור רוצה לראות דם, אבל אנחנו המתונים", אמרו והוסיפו: "אם לא תהיה ברירה, יש ביכולתנו את היכולת למחוק תעשייה שלמה בחרם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת