"חרם הקוטג'" מתרחב למעדני חלב

יוזמי המחאה בפייסבוק שהולידה את המחאה הציבורית נגד מחירי מוצרי החלב כועסים על הסחבת הממשלתית בטיפול בנושא. במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסו היום קראו להרחבת החרם גם למוצרי חלב אחרים, ובראשם מעדני חלב וקראו לא לרכוש גביעים שעולים יותר מ-2.9 שקל. "הציבור רוצה לראות דם", אמרו והוסיפו: "אנחנו המתונים"

יממה לאחר שנודע כי הוועדה לבדיקת התייקרות מחירי המזון תגיש את מסקנותיה רק בעוד כארבעה חודשים, מובילי מחאת הקוטג' שיזמו את המאבק בפייסבוק - כועסים וקוראים להחריף את המאבק.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכונסה היום, הכריזו יוזמי המאבק כי הציבור תומך במהלכיהם, ויש יותר מ-100 אלף איש שכבר הצטרפו למאבק בפייסבוק - ונראה כי הממשלה והיצרניות מנסות למסמס את גל המאבק הציבורי.

היום הם קוראים להחריף את החרם - ולא לרכוש קוטג' וגבינות לבנות שמחירן יותר מ-5 שקלים. בנוסף, קראו יוזמי "חרם הקוטג'" לציבור להחרים גם חלק ממעדני החלב שמחירם גבוה במיוחד וקראו לציבור לא לרכוש מעדנים בגודל 150 מ"ל שעולים יותר מ-2.9 שקלים. אם מחירי מוצרי החלב לא ירדו הכריזו מארגני המחאה בראשות יצחק אלרוב כי יעשו חרם נפרד על כל חברה - תנובה, שטראוס וטרה - בכל חודש.

"הציבור רוצה לראות דם, אבל אנחנו המתונים", אמרו והוסיפו: "אם לא תהיה ברירה, יש ביכולתנו את היכולת למחוק תעשייה שלמה בחרם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת