ה-SMS בישראל - הכי היקר בעולם

סקר ארגון ה-OECD בו חברה ישראל קובע באופן רשמי, כי מבין 34 מדינות הארגון, ישראל מדורגת במקום 4-5 ביוקר בשימוש בטלפון הנייד. הסיבה: עלות המסרונים הגבוהה בעולם, 65 דולר ל-400 מסרונים לעומת ממוצע 22.5 דולר בשאר המדינות. ישראל שומרת על מיקום גבוה ולא מחמיא בכל התכניות, גם המצומצמות וגם למשתמשים "כבדים"

יקר לדבר בנייד (חדשות 2)

בפעם הבאה שחברות הסלולר מתרצות את "עדכון התעריפים" בכך שעלות השימוש בטלפון הנייד בישראל דומה לממוצע בעולם, כדאי שתפנו אותם לסקר מחירים השוואתי שערך הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי OECD, וקובע באופן רשמי: עלות ה-SMS בישראל - הגבוהה בעולם.

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר, כי מבין 34 המדינות החברות בארגון, ישראל מדורגת במקום הרביעי-חמישי ביוקר השימוש בטלפון הנייד ללקוחות פרטיים. מה שמייקר את השימוש בנייד הוא ה-SMS, כאן ישראל מדורגת במקום הראשון המאוד לא מחמיא.

עוד על פי הסקר, עלות חבילה של 300 שיחות ו-225 מסרונים עולים בישראל 100 דולר בחודש לעומת ממוצע של 62 דולר בין כל 34 המדינות החברות בארגון. בספרד ובשוודיה ישלמו הלקוחות 60 דולר, בארה"ב 51 דולר, 44 דולר ישלמו האוסטרלים והאוסטרים ייפרדו מ-26 דולרים בלבד. רק גרמניה, שוויץ וצ'כיה יקרות יותר.

חבילה "רזה" של 100 שיחות ו-140 מסרונים תעלה בישראל 48 דולר, 15 דולר מעל ממוצע ה-OECD העומד על 33 דולר. בשוודיה ישלמו 25 דולר, 18 דולר בדנמרק ו-16 דולר בלבד בבריטניה. כאן רק שוויץ וארה"ב יקרות יותר מישראל.

ישראל שומרת על מיקום גבוה ביוקר השימוש בכל חבילות השימוש, מחבילות מצומצמות של 30 שיחות ו-100 מסרונים ועד 900 שיחות ו-350 מסרונים בחודש. ישראל מדורגת גבוה גם כשממירים את החישוב לכוח הקנייה לעומת השכר, המבטא את השווי הממשי של השקל.

מקום בעולם המערבי שני בשימוש בנייד

הפער בולט במיוחד בעלות שליחת מסרונים: המחיר בישראל גבוה פי שלושה מממוצע ה-OECD - 400 הודעות יעלו בישראל 65 דולר לעומת 22.5 הממוצע. בארה"ב ובבריטניה ישלמו 16 דולר בלבד, בספרד ובנורווגיה ייפרדו רק מ-15 דולר, ובקוריאה הדרומית יוציאו סכום זעום של 11 דולר.

הישראלי מתברר, יכול לחיות בלי קוטג', אבל לא בלי הנייד. למרות המחיר הגבוה בכל החבילות, ישראל מדורגת במקום השני במערב בשימוש בטלפון הנייד. רק האמריקאים משתמשים יותר בנייד. לא נמצא הסבר מדוע העלות בישראל כה גבוהה. בישראל ארבעה מפעילים סלולריים, כמו במדינות גדולות יותר כגרמניה, איטליה ובריטניה. נתח השוק המאוחד של ארבע החברות זהה לנתח השוק של שלוש החברות המובילות במקומות אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת