מחיר הדלק יוזל ב-15 עד 20 אגורות

אחרי שבחודשים האחרונים מחיר הדלק לא הפסיק לעלות ולשבור שיאים, ובשיא הסערה הציבורית סביב מחירי מוצרי החלב והקוטג', מגיעה בשורה משמחת לכולנו. אחרי הוזלה במחיר הדלק בתחילת החודש, בשבוע הבא שוב יוזל מחיר ליטר דלק בכ-15 עד 20 אגורות, זאת בעקבות ירידת מחירי הנפט בעולם

בקרוב: הוזלה במחיר הדלק (חדשות 2)

באמצע הסערה הציבורית סביב הקוטג' - סוף סוף בשורה משמחת לכיס שלנו: מחירי הדלק צפויים לרדת בשבוע הבא בכ-15-20 אגורות לליטר, זאת בעקבות ירידת מחירי הנפט בעולם.

במשרד התשתיות התחשבו במספר פרמטרים קובעים, בהם מחירה של חבית נפט בנמלי המזרח התיכון והתחזקותו של שער הדולר לעומת החודשים האחרונים.

בתחילת החודש ירד מחיר הדלק ב-16 אחוזים, ומחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת הועמד על 7.46 שקלים לליטר. בשבוע הבא, כאמור, יתקרב מחיר ליטר דלק שוב לקצת יותר מ-7 שקלים.

סעודיה הגדילה את תפוקת הנפט

לפני כשבועיים דיווחה רשת CNBC בארה"ב כי סעודיה הגדילה לאחרונה בחשאי את תפוקת הנפט שלה לקראת הכינוס מחר של קרטל הנפט אופ"ק בווינה. מדובר באיתות ברור של סעודיה כי היא מעוניינת להביא לרגיעה במחירי הנפט ולהקל על הצרכנים בארה"ב, אירופה וסין, וזאת נוכח ההאטה הכלכלית בארצות הברית בשל מחירי הנפט הגבוהים.

לפי הדיווח, סעודיה הגדילה את תפוקת הנפט שלה בחודש מאי ב-200 אלף חביות ביום, והחודש היא עשויה להגדיל עוד יותר את התפוקה ב-200-300 אלף חביות נפט ביום. אם אכן תגדיל סעודיה את התפוקה החודש, היא תגיע לתפוקה של כ-9 מיליון חביות נפט ביום - המספר הגבוה ביותר מאז אמצע 2008 אז הגיע מחיר הנפט לשיא היסטורי של 147 דולר לחבית.

הגדלת התפוקה מגיעה בתקופה קריטית, שכן בעונת הקיץ נרשמים בדרך כלל ביקושים גבוהים במיוחד לנפט בשל עונת התיירות והנסיעות. מוקדם יותר השנה פעלה סעודיה באופן חד צדדי, מבלי לתאם מול שאר המדינות החברות באופ"ק, והגדילה את תפוקת הנפט כדי לפצות על התפוקה האבודה מלוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת