נתניהו: נבחן ייבוא מוצרי חלב מחו"ל

ראש הממשלה מתערב רשמית בפיתרון "משבר הקוטג'" והסערה הציבורית בעקבות חרם הפייסבוק. "ביקשתי מהשרים האחראים - שר האוצר, שרת החקלאות ושר התמ"ת - לבדוק אפשרות של פתיחת שוק החלב לתחרות", אמר ראש הממשלה בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת. "עד סוף השבוע הם יגישו את המלצותיהם. ייתכן שזו הדרך להקל על המצוקה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לבחון את פתיחת שוק המזון לייבוא מוצרי חלב - זאת בעקבות חרם הקוטג' והסערה הציבורית של הימים האחרונים.

בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת היום, אמר נתניהו: "היום הונחה בפניי טבלה המשווה את מחירי המוצרים ביחס למדד - מה עלה ומה ירד. מה שרואים בצורה ברורה זה שהמוצרים שהיו חשופים לתחרות של יבוא ירדו מתחת למדד, ומה שלא היה חשוף לתחרות של ייבוא - עלה. כמעט בראש הרשימה עומדים מוצרי החלב".

"ביקשתי מהשרים האחראים - שר האוצר, שרת החקלאות ושר התמ"ת - לבדוק אפשרות של פתיחת שוק החלב לתחרות", אמר ראש הממשלה. "עד סוף השבוע הם יגישו את המלצותיהם. ייתכן שזו הדרך להקל על המצוקה".

כבר בשבוע שעבר הכריז שר האוצר יובל שטייניץ כי משרד האוצר בוחן ייבוא מקביל של מוצרי חלב מחו"ל. נגיד בנק ישראל סטנלי פישר התייחס לכך גם כן בנאומו היום בפורום קיסריה, ואמר כי ברגע שסוגרים את המשק בפני ייבוא מחו"ל - מגבילים את התחרות.

חרם פייסבוק בשבוע - עכשיו על הלחם הפרוס

לא על הקוטג' לבדו: לאחר השקת חרם הקוטג' בפייסבוק שהביאה לצניחה של 35% במכירות הקוטג' ברשתות, קבוצה בפייסבוק שקמה לפני כשבועיים קוראת כעת להחרים שלל מוצרי מזון אחרים.

בקבוצה יותר מ-2,600 חברים עד כה (לחצו כאן להצטרף לקבוצה). מארגני החרם הינם פעילים חברתיים מוכרים כגון ג'קי אדרי, יו"ר המועצה החברתית לביטחון ישראל, ואלי סתוי, יו"ר פורום מזון ומכולת. הם מתייחסים ישירות לבדיקות "גלובס" על יוקר מחירי המזון בישראל וקוראים לצרכנים להרחיב את החרם.

"ממשלת ישראל מטילה מיסים על עם ישראל והיא מחייכת; הכיס שלנו בוכה וקרטל המזון שודד לנו את המעט שנשאר לנו לקיום כאזרחים במדינה", כתבו חברי הקבוצה בפייסבוק. הם קוראים לצרכנים "לגלות אחריות חברתית ולהשתתף בפרויקט 'קונים פחות, שוברים מחיר' - בשם כולנו, למען כולנו".

המארגנים מבטיחים להשיק חרם חדש על מוצר שונה מדי שבוע, כאשר בכל מוצ"ש יפורסם המוצר שיוחרם. הם גם מזהירים ש"בעלי ההון יפתחו במסע תקשורתי - אל תאמינו להם. אם הפרויקט יצליח, בעלי ההון והיצרנים יודיעו על פיטורי עובדים עקב ירידה במכירות, מי שיפעל בדרך הזאת נטיל עליו חרם גורף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת