תל אביב העיר היקרה במזרח התיכון

תל אביב וירושלים הן הערים היקרות ביותר במזרח התיכון, כך לפי הסקר השנתי של חברת ECA. תל אביב דורגה במקום ה-29 וירושלים דורגה במקום ה-33. העיר היקרה ביותר בעולם, זו השנה השנייה ברציפות - טוקיו. הסקר מתבסס על נתוני מצב התעסוקה ועלויות המזון אך לא כולל את מחירי הדירות

שווה לגור בתל אביב? (חדשות 2)

חברת ECA המספקת נתונים על יוקר המחייה בערים מסביב לעולם דירגה בסקר האחרון שלה את העיר תל אביב במקום ה-29 במדד הערים היקרות ביותר בעולם, מה שהופך אותה ליקרה יותר מכל עיר אחרת במזרח התיכון. בשנה שעברה דורגה תל אביב במקום ה-18.

ירושלים צועדת גם היא גבוה במקום ה-33 לעומת המקום ה-22 בשנה שעברה. על פי הסקר של חברת ECA תל אביב וירושלים הן הערים היקרות ביותר במזרח התיכון והיחידות באזור שנכנסו לצמרת 50 הערים היקרות ביותר. עיון נוסף בסקר מגלה שעל אף התואר המפוקפק של תל אביב הרי שיש ערים שבהן המצב קשה עוד יותר. טוקיו דורגה במקום הראשון זו השנה השנייה ברציפות. ברשימת חמש הערים היקרות ביותר בעולם יש ליפן שלוש נציגויות (טוקיו, נגויה וטוקוהאמה) ואילו לנורווגיה יש שתיים (אוסלו וסטוונגר).

דובאי דורגה במקום ה-175 ברשימה העולמית ואילו העיר ג'דה, בערב הסעודית, סוגרת את רשימת הערים היקרות במקום ה-234. חברת ECA מספקת מידע על מצב התעסוקה, עלויות המזון, שירותים בסיסיים וסחורות כלליות אך לא כוללת בסקר שלה נתונים כמו מחירי דירות או שירותים ציבוריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת