בקרוב: גם הקפה מתייקר

מזג אוויר קשה שפקד את דרום אמריקה ואפריקה בתקופה האחרונה, פגע באופן קשה במטעי הקפה. כתוצאה מכך, גידולים רבים נפגעו ופחות קפה יצא מהמטעים. האירועים האלה ישפיעו על זמינות הקפה ומחירו עשוי לעלות בקרוב. עם זאת, שותי הקפה הנמס יכולים להירגע: סוגי הפולים מהם עושים קפה זה לא נפגעו

בקרוב: גם הקפה מתייקר (חדשות 2)

אם עליות המחירים האחרונות מטרידות אתכם ותכננתם להתרווח על הכורסה עם כוס קפה ולהירגע - בקרוב גם מחיר הקפה יעלה. בדרום אמריקה ובאפריקה מתמודדים בעת האחרונה עם מכה קשה לכלכלה המקומית. רבות מהמדינות העניות באזורים אלו מתפרנסות מגידול קפה וחלק מרכזי בייצוא ממדינות אלו הוא הפולים החומים.

אולם, מזג אוויר קשה שפקד את האזורים בהם גדל הקפה בעת האחרונה השמיד רבים מהיבולים ויכולת הייצור של המטעים נפגעה. בכך, איכרי הקפה, שגם כך נאבקים על פרנסתם בשל הניצול הרבה הקיים בתעשייה, ייפגעו עוד יותר. רוב המטעים שנפגעו מייצרים קפה ערביקה, המשמש להכנה של כ-75% מכלל סוגי הקפה שנמכרים בעולם.

עם הירידה בזמינות הגידולים, מחירו של הקפה הגולמי יעלה, מה שעלול להשפיע גם על מחיר הקפה הנמכר ברשתות השיווק. עם זאת, שותי הקפה הנמס יכולים להיות מעודדים - רוב הקפה מהסוג הזה מופק מזן קפה הנקרא "רובוסטה", אשר גידולו לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת