קמפיין האנורקסיות החדש של "גאפ" ישראל

קולקציית הקיץ החדשה של גאפ ישראל מעוררת סערה. במוקד הקמפיין החדש: דוגמניות רזות מאוד, שחלק מתמונותיהן אף הוסרו מהקמפיין כי היו קשות מדי לצפייה. תגובת הרשת: "גאפ ישראל מאמינה בנפש בריאה בגוף בריא". צפו והחליטו: האם התמונות באמת קשות מדי?

התמונה השערורייתית שהוסרה מהקמפיין (קמפיין "גאפ")

ב"גאפ" כנראה לא שמעו על חוק הדוגמניות החדש: רשת האופנה האמריקנית העלתה אתמול לדף הפייסבוק שלה תמונות מקולקציית הקיץ ל-2011 עם דוגמניות רזות במיוחד, שגררו תגובות קשות מאוד בדף.

בלוג הטכנולוגיה הישראלי "חורים ברשת" חשף אתמול את הקמפיין החדש ומעורר הסערה. בתמונות נראות הדוגמניות הרזות לובשות את הבגדים עם מותגי החברה, אך הקשות שבהן הוסרו כי הופיעו בהן דוגמניות בתת-משקל. "זה מזעזע!!!! תנו לדוגמנית הזו איזה המבורגר...", כתב אחד הגולשים. "היא נראית כמו יהודיה מובלת למחנה", כתב גולש אחר. בדף הועלו טענות כי מדובר בקמפיין שעבר את הגבול. "זה האידיאל שלפיו אני אמורה לחיות?!", נכתב על הדף של הקמפיין בפייסבוק. "זה מזעזע, יש גבול לאנורקטיות".

הכנסת תקבע מהי דוגמנית אנורקסית

רק ביום שני השבוע ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק לפיה דוגמניות ודוגמנים בתת-משקל לא יופיעו בפרסומות ולא יועסקו בסוכנויות דוגמנות.

לפי הגדרת החוק, מצב תת-משקל ייקבע על-ידי בדיקת רופא בה תיבדק מסת הגוף של הדוגמנית. לדוגמה, דוגמנית בגובה 1.70 מטר תצטרך לשקול לפחות 53 ק"ג, ודוגמנית בגובה 1.80 תצטרך לשקול לפחות 59.5 ק"ג.

מחברת "גאפ" נמסר בתגובה לגולשים על דף הפייסבוק של החברה: "גאפ ישראל מאמינה בנפש בריאה בגוף בריא ומציעה לקהל לקוחותיה קולקציות אופנתיות בסגנון קזואל אמריקאי בטווח מידות נדיב עד מידה 48".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק