המצלמה הנסתרת חושפת: הפקעת מחירים בחניוני נתב"ג

אם ביקרתם לאחרונה בנמל התעופה בן גוריון, לא יכולתם להימנע מהמחירים הגבוהים בחניון. בדיקת תכנית חיסכון מגלה שלא רק שאין שילוט מספק לנהגים – המחירים גם הרבה יותר גבוהים מהמחירים בעולם. רשות שדות התעופה בתגובה: "המחירים סבירים בשל העלות היקרה של הפעלת החניון"

באים לאסוף את יקיריכם מנמל התעופה? כדאי שתכינו את הארנקים. בדיקה של תכנית חיסכון העלתה כי בנוסך למחיר השערורייתי שנגבה מהלקוחות, את הסכום המדויק שתשלמו עבור חנייה בנתב"ג - תגלו רק בעת התשלום הסופי. כשנכנסים לחניון, השלטים שמראים את המחירים מוסתרים, ונמצאים רק בנתיב כניסה אחד לחניון.

המחיר לשעת חנייה בנמל התעופה עומד על 30 שקלים, ועל כל רבע שעה נוספת שתבלו בחניון תשלמו 6 שקלים נוספים. מחיר גבוה פי שישנ מנמל התעופה של מינכן. "כל פעם שבאים אנחנו מופתעים, לא יודעים כמה נשלם", כך סיפר אחד מבאי נמל התעופה. חשוב להזכיר כי לקוחות החניון הם למעשה לקוחות שבויים, מכיוון שאין להם חניון אחר סמוך לנמל התעופה.

מי שהתרעם על המחיר והיחס ללקוחות הוא חבר הכנסת זאב ביילסקי, שאף פנה בנושא לשר התחבורה ישראל כץ. "אני מבקש ממנו לעשות סדר בנושא החנייה, יש בחניוני נתב"ג קרוב ל-5000 מקומות חנייה. לא יכול להיות שיעשקו את הציבור", אמר ח"כ ביילסקי.

תגובת רשות שדות התעופה

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה כי "הפעלת מערך החניונים בנתב"ג כרוכה בעלות גבוהה, כולל נושא הביטחון. המחירים אינם גבוהים מאלה הנהוגים בחניונים בערים הגדולות בארץ כולל בתי החולים ונמוכים משדות תעופה אחרים בעולם".