בעקבות פיצוץ צינור הגז: מחירי החשמל יעלו

הפסקת אספקת הגז בעקבות סדרת הפיצוצים האחרונים במצרים תפגע גם בכיס של הצרכן הישראלי. במסיבת עיתונאים מיוחדת הודיע שר התשתיות לנדאו כי מחירי החשמל צפויים לעלות כבר בתקופה הקרובה בשל השימוש בדלקים יקרים יותר. "כל יום שבו חברת החשמל משתמשת בדלקים חלופיים", אמר לנדאו, "עולה לחברה כ-1.5 מיליון דולר"

שר התשתיות עוזי לנדאו הודיע בצהריים כי מחירי החשמל צפויים לעלות כבר בתקופה הקרובה - זאת בשל פיצוץ צינור הגז במצרים והשיבושים באספקתו לישראל.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך, התייחס השר לנדאו לפיצוץ הבוקר במצרים והן לאירוע הדומה לפני כחודשיים. בין היתר אמר לנדאו כי משרד התשתיות וחברת החשמל נערכים להפסקת אספקת הגז - דבר שיוביל גם לפגיעה בכיס הצרכן הישראלי.

לדברי שר התשתיות, כל יום שבו חברת החשמל משתמשת בדלקים חלופיים, כמו סולר או מזוט, עולה לחברה כ-1.5 מיליון דולר - זאת מלבד לפגיעה הבריאותית לציבור ולסביבה בשל השימוש בחומרים מזהמים. עם זאת, לא נקב לנדאו בתאריך או בשיעור בו צפויים המחירים לעלות.

"משלמים פי שניים מירדן וסוריה"

במהלך מסיבת העיתונאים ביקש השר לדחות בתוקף את "השמועה" במצרים על כך שישראל מקבלת יחס מועדף מקהיר ומשלמת מחיר נמוך יותר על הגז. "ישראל משלמת את המחיר הגבוה ביותר, פי שניים גבוה מהמחיר שמשלמת ירדן ומזה שמשלמות סוריה ולבנון. במונחים אזוריים ישראל משלמת 50% עד 100% יותר ", הדגיש.

לפנות בוקר דווח על פיצוץ מיסתורי בצינור לאספקת הגז ממצרים לישראל, אספקת הגז נעצרה. על פי הדיווח של גורמים ביטחוניים במצרים, צינור הגז הותקף ע"י כנופיה חמושה של אלמונים. "כנופייה בלתי מזוהה תקפה את הצינור המספק גז לישראל ולירדן, להבות עלו מהצינור שהושבת ", כך נמסר בהודעה. מדובר בהתקפה השנייה על אותו צינור גז הנמצא בסמוך לעיר אל-עריש הנמצאת כ-30 ק"מ מהגבול עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק