התקווה של מצפה רמון - מלון בוטיק

דווקא באחד היישובים המבודדים נפתח אחד המלונות הכי יקרים בישראל. במצפה רמון תוכלו לישון בסוויטה נשיאותית בעלות של 13,000 שקלים, ובמקום נוף לשכונות העוני תתעוררו בבוקר לנוף מדברי. בכירי העיירה מתרגשים, ומקווים שאולי המלון יצליח לספק תעסוקה ולהביא השקעות כספיות בעיירה.

השבוע נפתח מלון "בראשית" על צוק מכתש רמון. המלון, שנמנה על מלונות היוקרה של רשת ישרוטל משתרע על 50 דונם ומונה 111 חדרים הממוקמים ב-40 מבנים כאשר כולם פזורים ומשולבים בטבע. המלון החדש מעסיק יותר מ-180 עובדים, אשר חלקם הגדול תושבי מצפה רמון וביניהם גם ויקי כנפו שגויסה לשמש מנהלת חדר האוכל.

המלון הוא המיזם הוא האחרון במצפה רמון, יישוב שידע אכזבות רבות של פרויקטים שאמורים היו להציל את העיירה. כעת מקווים שהתקווה תתממש והמקום יהווה מקום תיירותי שיביא פרנסה ופריחה לתושבים. אחת מעובדות המלון היא ויקי כנפו שמזוהה בדרך כלל עם מאבקים חברתיים: "עוד לא חוגגת, לא תולה בלונים, לא פורסת את השטיח, כי כאן במצפה דברים טובים מהר מהר נעלמים. מצפה זה כמו עדר עם רועה, או שהרועה לא טוב או שצריך להחליף את העדר. אז הגיע עדר חדש, יכול להיות שהוא ינהג אחרת". התושבים במצפה רמון מבינים את הפוטנציאל של תיירות יוקרה, אבל ספק גדול אם לרובם חדר ללילה הוא בכלל משהו שאפשר לחלום עליו.

רוב התושבים מאמינים בהיבטים החיובים של הפרויקט ולא מקבלים את הטענות לפגיעה בטבע. "כל האזור הזה שהמלון יושב עליו פלוס שורת הגבעות שמולו, זה אזור שהוגדר לפני שנים כאזור תיירות. אז מה זה פוגע? מה אתם רוצים שנעשה? נשב בנוף מדברי? יופי. אבל מישהו צריך להתניע את המקום הזה", אמר אבי חקלאי תושב המקום והוסיף כי "מדובר בבית מלון נהדר. אני בין הגאים בהקמת בית המלון הזה במצפה רמון. ככל שאנשים יהיו יותר אמידים, הם ישאירו פה יותר כסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק