הצצה ליאכטות הכי מפוארות בארץ

זהו תחביב יקר במיוחד: בסוף השבוע נערכה בהרצליה תערוכת יאכטות. במקור, הן נועדו לשיט, אבל בשנים האחרונות הן החלו להיות מפוארות יותר מרבים מהבתים בישראל. המחירים, בהתאם, מטפסים לעשרות מיליוני שקלים. צפו בחוויה שבינתיים תוכלו בעיקר לצפות בה, אבל לא לגעת

במבט ראשון אפשר אולי לטעות, אבל לא מדובר בפנטהאוז מפואר במגדל יוקרה, אלא ביאכטה מפוארת, אחת מכמה עשרות שעגנו בסוף השבוע האחרון במרינה בהרצליה לתערוכת שיט מיוחדת.

"יש פה ארבעה חדרי שינה וכשמאבזרים את הסירה וקונים אותה, אפשר לבחור עור ובדים אחרים - זה רק כרוך בתוספת של כמה אלפי פאונדים", מסביר טל הולנדר מחברת היאכטות "אקווה מרינה"

המחיר של היאכטות הוא בהחלט לא לכל כיס: כמיליון וחצי פאונד שהם מעל לעשרה מיליון שקלים - וזה לא המחיר הגבוה ביותר. בתערוכה ניתן היה למצוא גם יאכטות ב-20 מיליון שקלים ואפילו ב-60 מיליון שקלים.

גם התחזוקה ומחירי העגינה מגיעים לאלפי שקלים בחודש - ועדיין, נרשמו לא מעט מתעניינים שהשאירו את הדיבורים על בועת הנדל"ן ופערי השכר במשק מחוץ למתחם.

"כשיש לך דירה, את יכולה לקנות יאכטה. לא לפני", מסביר הולנדר. "זה תחביב מאוד יקר, אבל שווה. מי שיש לו עודף כסף יכול להיכנס לתחביב עזה ומי שאין לו - שלא ייכנס", מוסיף הולנדר.

ומה עושה מי שלא יכול לקנות יאכטה מפוארת, אבל עדיין אוהב את הים הפתוח? יש פתרונות רבים החל מחתירה בקיאקים ועד לשיט אבובים, וזה לא בהכרח דורש חשבון של חצי מיליון דולר או שני מיליון דולר - אלא רק כמה עשרות שקלים בודדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק