השוואה: כמה יקר לחיות בישראל לעומת העולם?

אם עד היום הרגשתם שהמחיה בישראל יקרה אבל לא הייתם בטוחים, ההשוואה הבאה תגרום לכם להבין שצדקתם. פרויקט מיוחד של מוסף דה-מרקר מגלה שכמעט בכל תחומי המחייה ישראל יקרה ממרבית המדינות בעולם המערבי החל מתחום הדיור ועד למזון

מדיור ותחבורה, דרך מזון, ועד רהיטים ומוצרי אלקטרוניקה. כמעט בכל תחומי הצריכה, המחירים בארץ הם מהגבוהים בעולם המערבי. חשבתם פעם כמה משכורות אתם צריכים להשקיע על מנת לרכוש מוצר מסוים? עשינו זאת עבורכם.

נתחיל בסעיף הדיור - המשקולת הכבדה ביותר בעבור תושבי ישראל: לא פחות מ-114 משכורות ממוצעות נדרשות כיום לשם רכישת דירה בארץ - כפול ממספר המשכורות הנדרשות לרכישת דירה בארה"ב. גם בקשר לקניית רכב תצטרכו להשקיע מספר משכורות כפול מהאירופאים ופי ארבע מהאמריקנים כדי לקנות מכונית מסוג מאזדה 3.

גם על אוכל אנו משלמים יותר

לרוב הישראלים יש לפחות טלוויזיה אחת בבית. בממוצע נשלם על החבילה של ערוצי הכבלים והלווין סכום של כ-150 שקלים, בעוד שבאירופה משלמים בממוצע כ-100 שקלים. על חבילה משולבת הכוללת טלפון, אינטרנט, וטלוויזיה רב ערוצית נשלם 370-440 שקלים, לעומת 275 שקלים בהולנד, ו-150 שקלים בצרפת.

גם בתחום המזון ישראל נמצאת במרבית המקרים בממוצע או מעליו, כשהפערים בולטים במיוחד במוצרים מיובאים. כך למשל דגני בוקר קלוגס ספיישל K, עולים בישראל 22 שקלים לעומת פחות מ-19 שקלים בארה"ב. בצרפת נשלם על אותו מוצר פחות מ-13 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק