שיא במחיר הדלק: ליטר בנזין 95 זינק ל-7.39 שקלים

מדובר בעלייה של 1.23% במחיר בתדלוק עצמי באפריל. תידלוק בשירות מלא יעלה לכם עוד 13 אגורות. מרווח השיווק המהווה 10% מהמחיר נותר ללא שינוי

לא לכל כיס. דלק (חדשות 2)

משרד התשתיות הלאומיות הודיע על עדכון מחירי הדלק לאפריל 2011, שייכנס לתוקף בלילה שבין חמישי לשישי. מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי (כולל מע"מ) ישבור שיא של כל הזמנים, ויזנק ל-7.39 שקלים לליטר.

מדובר בעלייה של 1.23% במחיר לעומת זה הנוכחי, שמתגלמת בתשע אגורות לליטר. עמלת התדלוק על ידי עובד תחנה (כולל מע"מ) תהיה 13 אגורות לליטר - ללא שינוי מהמחיר שהיה במרס.

באילת יעמוד מחיר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי (לא כולל מע"מ) על 6.39 שקלים לליטר, עלייה של 1.27% לעומת המחיר במרס והתייקרות של שמונה אגורות לליטר. עמלת התדלוק על ידי עובד תחנה (לא כולל מע"מ): 12 אגורות לליטר, ללא שינוי ממרס.

למה זה כל כך כואב בכיס?

הרכב העלייה במחיר בתחנה לליטר מוסבר באופן הבא: מחיר הבנזין הבינלאומי (CIF LAVERA) המהווה 37% מהמחיר, עלה בכחמישה סנט לליטר (6.63%). שער החליפין ירד ב – 3.39%, כך שמחיר הבנזין הבינלאומי בתוספת מע"מ ועיגולים בש"ח עלה בכ-9 אגורות לליטר.

מרווח השיווק, המהווה 10% מהמחיר, נותר ללא שינוי. שער הבלו, המהווה 39% מהמחיר נותר גם הוא ללא שינוי. לפיכך, השינוי במחיר המירבי לצרכן בתחנה הינו בשיעור של 1.23% לעומת המחיר הקודם.

שר התשתיות הלאומיות ושר האוצר חתמו השבוע על צו הקפאת עדכון מרווח השיווק, לאור המלצת ועדת המחירים המשותפת למשרד התשתיות הלאומיות ומשרד האוצר. עדכון המרווח שהיה צפוי ב-1 באפריל מבוסס על מרווח השיווק התיאורטי באירופה, ותלוי בין השאר בשער החליפין של האירו ושל הדולר בחמשת הימים האחרונים של חודש מרס.

לפי המלצת הוועדה לשרים, אין לפי שעה מקום להמשיך בעדכון המחיר - זאת, בשל הליך בחינת מרווח השיווק שאותו מבצע משרד התשתיות הלאומיות. מרווח השיווק הוא אחד ממרכיבי מחיר הדלק והוא ההפרש בין מחיר הדלק לצרכן בתחנות, ובין מחיר הקנייה שלו מבית הזיקוק, בתוספת מס.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק