חברת "סאן דור" מקורקעת – מה יקרה עם מי שקנה כרטיס?

ביררנו איך צפויה שלילת רישיון ההפעלה של חברת הבת של אל על להשפיע על הלקוחות. דובר "סאן דור" התחייב לאתר פתרון לכל הנוסעים, ושיווק הכרטיסים נמשך - בינתיים

רכשתם כרטיס של "סאן דור"? בניתם על טיסת צ'רטר של החברה לחו"ל? לא חייבים להיכנס לפאניקה. למרות שרשות התעופה האזרחית (רת"א) שללה היום מהחברה את רישיון ההפעלה המבצעי שלה, בשל המבנה הניהולי שלה הנשען כולו על חברת האם - אל על, יכולים הלקוחות, לפחות בינתיים, לנשום לרווחה. שוחחנו עם דובר החברה, כדי לבדוק מה אמורים רוכשי הכרטיסים לעשות כעת.

אם רכשתי כרטיס של "סאן דור", עליי למצוא טיסה אחרת במחיר מלא?

בחברה הבטיחו כי כל מי שרכש כרטיס אכן יטוס לייעדו, בין אם דרך החברה ובין אם כשיועבר לטיסת חברה אחרת.

האם "סאן דור" חדלה מלשווק כרטיסים?

החברה ממשיכה למכור כרטיסי טיסה, גם לתקופה שלאחר 1 באפריל - אז תכנס לתוקפה ההחלטה לשלול ממנה את הרישיון. הסיבה לכך היא שהמשא-ומתן בין רת"א לבין "סאן דור" עדיין לא בא לסופו, וכן בשל ההתחייבות לכך שכל הלקוחות אכן יטוסו כמתוכנן לייעדם.

מהם הפתרונות למצב שעומדים על הפרק?

בשבוע וחצי הקרוב יכולים עדיין הצדדים להגיע לפשרה שתאפשר את המשך פעילותה של "סאן דור", המשמשת זרוע ביצועית עבור טיסות בשבת של חברת אל על. משמעות הדבר היא כי אם ההידברות תיכשל, יאלצו באל על להכריע: או להכעיס את הדתיים והחרדים ולטוס בשבת, או להמשיך לטוס באותה המתכונת - מה שצפוי לגרום להם הפסדים כבדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק