גם במטוסים: קווי ההפרדה החרדיים

החרדים לא מוותרים על ההפרדה: כמו בקווי האוטובוס למהדרין, עכשיו גם במטוס הגברים יושבים מקדימה והנשים מאחור. סוכני הנסיעות לא תמיד מיידעים את הלקוחות: "אף אחד לא אמר לי כשקניתי את הכרטיסים שמדובר בטיסת למהדרין. רק אחרי שכבר עלינו למעלה, אחרי הצ'ק אין, אחד מהסוכנים אמר שמדובר בטיסה בהפרדה", מספר נוסע

אחרי קווי המהדרין באוטובוסים, ההפרדה בין נשים לגברים נכנסת לתחום חדש - תעופה. כעת עולה כי יש גם טיסות למהדרין, גברים יושבים מקדימה בעוד הנשים יושבות מאחור, בסוף המטוס. סוכני הנסיעות לא תמיד מיידעים על אופי הטיסה וזוגות רבים שאינם חרדים מופתעים כשהם מתבשרים כי ייאלצו לשבת הרחק אחד מהשני.

חברת סאן-דור, חברת בת של אל על, מפעילה לפעמים טיסות עם הפרדה בין נשים לגברים. נוסע חרדי בטיסה כזו גילה רגע לפני שעלה למטוס כי מדובר בטיסה בהפרדה: "אף אחד לא אמר לי כשקניתי את הכרטיסים שמדובר בטיסת למהדרין. אחרי שכבר עלינו למעלה, אחרי הצ'ק אין, אחד מהסוכנים אמר שמדובר בטיסה בהפרדה כשהנשים מאחור", סיפר.

מחלוקת גם בקרב החרדים

חשוב להבהיר כי גם חלק מהחרדים מתנגדים להפרדה, אך מעדיפים לשמור על שתיקה. בשיחה עם שירות הלקוחות של סאן-דור עולה כי לפעמים סוכנות נסיעות חרדית שוכרת את המטוס ומפעילה טיסה בהפרדה. אחת מסוכנויות הנסיעות החרדיות אמתה את הדברים: "במוצאי שבת הטיסות רק לגברים וביום ראשון יש גם נשים. הגברים מקדימה והנשים מאחורה, טיסה גלאט כושר".

בחברת סאן-דור מסרו בתגובה: "מדובר בטיסת שכר שחכר סיטונאי תיירות, שהיה אחראי גם לסידורי הישיבה בו". יהודה שרוני, העורך הכלכלי של מעריב אומר: "חברת סאן-דור לא יכולה להסיר אחריות ממה שקורה בטיסה, סוכן הנסיעות חייב להודיע לנוסעים על אופי הטיסה. והוסיף ש"אם כבר הם טסים עם חברת סאן-דור, חשוב שהחרדים יידעו שהיא טסה גם בשבת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת