עוד עלייה במחיר הדלק? הנפט לשיא של שנתיים וחצי

אם עדיין נשאר לכם כסף לדלק, כנראה זה ישתנה בקרוב. הלילה הגיע הנפט לשיא של שנתיים וחצי, מעל 105 דולר לחבית. המומחים מעריכים כי מחיר חבית יגיע ל-120 דולר בקרוב. מישהו זוכר את הפחתת מס הבלו?

רוצו לתדלק. הדלק מזנק ל-7.30 ש"ח לליטר (AP)

לוב בוערת – וגם מחירי הנפט לוהטים. מחיר הנפט העלה הלילה לשיא של שנתיים וחצי, על רקע המהומות בלוב ובמזרח התיכון ונקבע על 105.44 דולר לחבית, המחיר הגבוה ביותר מאז ספטמבר 2008. המחיר עלה ב-2.18 דולר לחבית מסגירת המסחר ביום שישי.

האנליסטים מאמינים כי בגלל שחזרה למצב נורמלי בלוב ובמזרח התיכון עדיין לא נראית באופק, המחירים ימשיכו לעלות ומעריכים כי מחיר החבית יגיע ברבעון השני של 2010 ל-120 דולר לחבית.

לוב מייצרת בסביבות 1.8 מיליון חביות ביום. רוב הייצוא שלה הוא למדינות אפריקה, ואת המחסור לאירופה ניתן למלא באמצעות הגברת הייצור במדינות נפט אחרות. לפי ההערכות, בעולם צורכים 86 מיליון חביות נפט ביום.

בתחילת החודש: שיא במחיר הדלק בישראל

מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) עומד היום על 7.30 שקל לליטר, שיא של כל הזמנים זוהי עליה של 3.99% לעומת ינואר, ועליה של 28 אגורות לליטר. בשירות מלא יעלה ליטר דלק 7.43 בשירות מלא.

הורדת מס הבלו כלל לא השפיעה

מחיר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת עומד על 6.31 שקל לליטר, עליה של 3.95% לעומת ינואר - ועליה של 24 אגורות לליטר. בשירות מלא באילת עולה ליטר דלק 6.42 שקלים.

שבועיים לפני עליית המחירים, הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו להפחית מס הבלו על הדלק, בשיעור של כ-20 אחוזים. למהלך הזה אין כל משמעות על הכיס שלנו - בעקבות הזינוק החד במחירי הנפט.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק