חשבון הסלולר ממריא איתכם לשחקים

יצאתם לחופשה מחוץ לגבולות ישראל? לא רק אתם, אלא גם חשבון הסלולר שלכם ימריא לשחקים. מחיר דקת שיחה לתייר ישראלי בחו"ל יכול להגיע ליותר מעשרים שקלים לדקה. לתיירים ממדינות אחרות זה עולה פחות

זה כבר הפך להרגל: חוזרים מהטיול בחו"ל וקצת אחר כך מגיע החשבונית הסלולרית ובה חיוב של מאות ואלפי שקלים, ואנחנו תמיד מופתעים מחדש. אבל לא בכל מקום זה המצבץ באירופה, למשל, התושבים משלמים הרבה פחות על החשבון הסלולרי כשהם יוצאים לראות עולם.

אם תשבו בבית קפה ברומא יעלה לכם למעלה מ-24 שקלים לדקה כדי להתקשר לישראל. התיירים הבריטים ישלמו 2.30 שקלים לדקה בלבד. מברלין אנו נשלם כ-17 שקלים לדקה, לתייר הבריטי כמו כל לקוח אירופאי אחר, התעריף נותר אותו דבר.

מירב פולק, קריית אונו מספרת על חשבון הסלולר הגבוהה שקיבלה. "לפני שנה נסענו לחופשה בספרד וכשחזרנו ראינו חיוב מטורף, הרבה הרבה מעבר למה שאנו רגילים לקבל".

חברות הסלולר בישראל קובעות מחירים כמעט זהים. באמצעות שירות קול באק - חו"ל מוזל אפשר להוריד את מחירי השיחות לחצי,אך וגם זה עדיין מאוד יקר. החברות המתחרות יעשו הכול כדי למכור לכם חבילות דקות לפני הנסיעה, אז המחירים נעשים פתאום שפויים, אבל אתם חייבים להתחייב על היקף שימוש והוצאה מראש. כל חריגה תעלה לכם ביוקר.

אפשר גם לשוחח באמצעות סקייפ, מטלפונים חכמים, אבל רכישת חבילת דאטא כרוכה בעלויות אדירות.
אזרחים רבים מגלים חיובים אדירים בעקבות גלישה לא מכוונת או אפילו חיוג שנעשה בטעות מתוך הכיס.

אז מה עושים? משרד התקשורת מתכוון לטפל בעניין, אולם מדובר בהליך סבוך משפטית. בינתיים כדי לכם לחשוב טוב טוב לפני שאתם מתקשרים הביתה מחו"ל.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק