מחאת הדלק: "איים" להצית עצמו בעזרת מים

מאות אנשים הגיעו הערב להפגין נגד מחירי הדלק, גם אחרי חבילת ההוזלות של ראש הממשלה. מיני-דרמה נרשמה לקראת סוף ההפגנה כשאדם "איים" להצית עצמו ואמר – "זה רק מים, אין לי כסף לדלק"

הישראלים יצאו לרחוב: אחרי תלונות רבות שנשמעו נגד הצרכן הישראלי על אדישותו לעליית מחירי הדלק, מאות נהגים נאספו הערב ברחבת מוזיאון תל אביב כדי למחות על התייקרות המחירים. המפגינים נשאו שלטים עם תמונה של ראש הממשלה שעליהם נכתב "ביבי הביתה - הדלק עלינו".

מיני דרמה נרשמה לקראת סוף ההפגנה, כשאחד המפגינים הקריא את מילות השיר "אין לי ארץ אחרת", בסופן איים להצית עצמו ושפך נוזל. מיד אחר כך אמר - "אין לי כסף לדלק, זה בסך הכול מים". עשרות מפגינים ניסו לעשות דרכם לכיכר רבין ללא אישור משטרתי, במשטרה איימו לפתוח בהליכים נגד מפירי הסדר.

המפגינים לא מסתפקים בחבילת ההטבות האחרונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, וקוראים לו להביא להוזלה נוספת במחירים. "ראש הממשלה אמר שההתייקרות נבעה מעליית המחירים בעולם, הטענה הזו היא זלזול באינטלגנציה שלנו הנהגים", אמר אחד המפגינים. "אנחנו לא קוראים לראש הממשלה להתפטר, אנחנו רק דורשים הוזלה שתגרור אחריה הוזלות אחרות - הגיע הזמן להתחשב באזרחים".

"המאבק הזה הוא אזרחי לחלוטין ואינו קשור למאבק ההסתדרות או לכל גוף פוליטי אחר", קרא מפגין אחר. "רק אנחנו יכולים להבהיר לנבחרי הציבור וראשי האוצר, שרק אנחנו אחראים לגורלנו. הגיע הזמן להראות יותר אכפתיות כלפי האזרח שהצביע להם - הם צריכים אותנו לא פחות מאשר אנחנו צריכים אותם".

ביום ראשון האחרון נכנסה לתוקפה תכנית ההוזלות של ראש הממשלה ושר האוצר, במסגרתה הוזל המס על הבנזין ב-23 אגורות במסגרת צו עליו חתם שר האוצר. בכך הוזל מחיר הדלק ל-7.03 שקלים לליטר. בכך יישם שר האוצר את הראשון מבין סדרת הצעדים להקלה על הנטל שגיבש משרד האוצר בשיתוף משרד ראש הממשלה, עליהם הודיעו שר האוצר וראש הממשלה במסיבת העיתונאים ביום חמישי שעבר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק