הלילה בחצות: הדלק יוזל ב-23 אגורות לליטר

שר האוצר שטייניץ חתם היום על צו להורדת המס על הדלק ב-20 אגורות לליטר. ההפחתה תיכנס לתוקף כבר הלילה בחצות כשבתוספת המע"מ תסתכם ההפחתה ב-23 אגורות. ההקלות הבאות של נתניהו: הוזלה במחירי המים והתחבורה הציבורית

ראש הממשלה ושר האוצר הבטיחו הקלות והלילה בחצות יוזל המס על הבנזין ב-23 אגורות, זאת על פי צו עליו חתם היום שר האוצר יובל שטייניץ. החל מחצות יעמוד מחיר הדלק על 7.03 שקלים לליטר.

רוצים לקבל עדכונים על שינוי במחיר הדלק? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצעד זה יביא שטייניץ להורדת המס על הדלק ב-20 אגורות. ההפחתה תכנס לתוקף החל מהלילה בחצות כאשר בתוספת המע"מ תסתכם ההפחתה ב-23 אגורות סך הכול.

בכך מיישם שר האוצר את הראשון מבין סדרת הצעדים להקלה על הנטל שגיבש משרד האוצר בשיתוף משרד ראש הממשלה, עליהם הודיעו שר האוצר וראש הממשלה במסיבת העיתונאים ביום חמישי האחרון.

בקרוב: הוזלה בתחבורה ציבורית ובמחיר המים

עוד במסגרת שורת ההקלות של ראש הממשלה, יופחת התשלום על המים לצריכה ממוצעת. "נקבע עיקרון פשוט", אמר נתניהו, "מי שמוציא הרבה יותר לנפש, עושה זאת מבחירה, ולכן אלו ישלמו באופן משמעותי יותר". ראש הממשלה הבטיח בנוסף כי אנשים עם מוגבלויות ייזכו למכסה מיוחדת.

לדברי ראש הממשלה, תבוטל העלאת המס האחרונה על הדלק בסכום של 23 אגורות לליטר. עם זאת, נתניהו לא ציין מתי צפויה ההחלטה לצאת לפועל. "נקדיש 800 מיליון שקלים למטרה זו", הוסיף שר האוצר לדבריו של ראש הממשלה וציין כי בימים אלו נבחנת האפשרות להוזיל את דמי השיווק.

שר האוצר שטייניץ אמר במהלך מסיבת העיתונאים כי הנסיעה בתחבורה הציבורית בפריפריה תוזל בשיעור של כ-10%, כמו גם מחירי כרטיסי הרכבת והחופשי חודשי באוטובוסים, שיוזלו בשיעור דומה. "עלות הצעדים מסתכמת ב-300 מיליון שקלים", אמר שטייניץ.