לקנות ולא לפשוט רגל: ביקור בשוק בג'נין

המחירים לא מפסיקים לעלות? יש פתרון, בעייתי מעט, גם מבחינת החוק, אבל מסתבר נפוץ יותר ויותר: ישראלים חוסכים כסף רב בקניות שהם עורכים בג'נין. יצאנו לפגוש אותם, ובדקנו את הפרשי המחירים המדהימים

עליות המחירים הדרמטיות מעיקות על כל משק בית בישראל, אבל יש כאלה שלא מפסיקים לקנות - ועדיין לא פושטים את הרגל. העיר ג'נין הפכה בימים האחרונים למוקד עלייה לרגל, של קונים מנצרת, עכו וחיפה. כאן, הם יכולים למצוא פתרון זול גם לקניות הגדולות.

ביקור קצר בשוק, חושף בפנינו מחירים שפשוט לא ניתן למצוא בשום מקום אחר: שישיית בקבוקי ""קוקה קולה", למשל, נוכל למצוא במחיר של 15 שקלים בלבד - במקום מחיר יותר מכפול במרכולים השכונתיים; חסה שנמכרת אצלנו בחמישה שקלים בעבור יחידה - ניתן למצוא במחיר של 10 שקלים בעבור 10 חסות; קילו עגבניות עולה אצלנו שישה שקלים, אך בג'נין נקבל את אותה הכמות ב-2.5 שקלים בלבד; קילו אבוקדו נקנה בחמישה שקלים בג'נין במקום שמונה שקלים אצלנו, ושק אורז במשקל 10 קילוגרם יעלה לנו בג'נין רק 45 שקלים - במקום 70 במחוזותינו.

נוכח המחירים הללו, מה הפלא שתאי המטען של המגיעים לכאן מתמלאים בקלות. המבקרים מצטיידים לחודש שלם, אבל צריך היום לקחת בחשבון שגם הדלק היום בנסיעה לג'נין עולה לא מעט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק