טיסה לאירופה ב-99 דולרים? תחשבו שוב

חודש פברואר נחשב שיא עונת תיירות החורף לאירופה, והפיתויים של חברות התעופה לטיסות זולות ממלאים את העיתונים. אבל פעם אחר פעם מתברר שמאחורי המונח "Low Cost" מסתתרת טיסה לא זולה כלל וכלל. דנה סומברג כתבתנו לענייני תעופה בדקה

מבצעי טיסות ה-Low Cost, החל מ-99 דולרים לכיוון, הפכו ללהיט בקרב הישראלים שמוכנים לחסוך על האוכל, המזוודות והדיילת הצמודה - ולבזבז יותר בבירות אירופה.

אבל אם הצלחתם להשיג כזה דיל, אתם צריכים להרגיש ברי-מזל. בכל טיסה כזו יש רק כ-35 מקומות מוזלים, היתר נוסעים באווירה של Low Cost ובמחיר שדומה לטיסה רגילה.

בשיחה עם נציג ארקיע, ביקשנו לברר האם יש כרטיס ב-99 דולרים. הוא בתגובה ענה: "כבר מכרנו את כולם. זה נגמר. זה הולך להקצאות". לאמסטרדם לא הצלחנו כרטיס טיסה זול, אז המשכנו ליעד הבא: פריז. אבל מסתבר שגם לעיר האורות לא נוכל להגיע ב-99 דולרים.

חכו לנובמבר - אולי

זו שיטות השיווק של טיסות ה Low Cost בארץ וגם בחו"ל - ההקצאות. 35 מתוך 260 המושבים בארקיע זולים, כשמחירם נע בין 99-129 דולרים. כשהם נגמרים, והם נגמרים מהר, עוברים למדרגת המחיר הבאה. וכשאזלו המושבים הזולים ביותר אנשי המכירות, ינסו לשוווק לכם כרטיס לכיוון אחד במחיר זול ואת הכיוון השני במחיר שישלים אותו כמעט למחיר טיסה רגילה.

בארקיע וב- EasyJet אומרים שהמחירים נקבעים על פי ביצוע וביקוש, ומסבירים שמי שמגלה גמישות הוא בעל סיכוי טוב יותר להשיג דיל.

מבדיקה שערכנו עולה כי רק בספטמבר 2011 תוכלו למצוא בארקיע טיסות ב-99 דולרים לכיוון לאירופה. עד אז שווה לבדוק אם הטיסה באמת עונה לשם המפתה שלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק