בקרוב: 16 ערוצי טלוויזיה דיגיטליים בחינם

הממשלה אישרה היום את הרחבת שידורי ה-DTT הכוללים כיום חמישה ערוצים בלבד. כחלק מהרפורמה יוצעו בחינם 12 ערוצים רגילים נוספים ו-4 ערוצי HD. בין הערוצים החדשים שיתווספו: ערוץ 1 ב-HD, ערוץ המוזיקה וערוץ ברוסית

בקרוב: 16 ערוצים חינמים בטלויזיה (חדשות 2)

הטלוויזיה החינמית מתרחבת: הממשלה אישרה היום בישיבתה השבועית את הרחבת מערך שידורי הטלוויזיה הדיגיטלית שניתן בחינם. על פי ההחלטה נוכל בקרוב ליהנות מ-12 ערוצים בסיסיים וארבעה ערוצי HD, ללא תשלום נוסף.

על פי החלטת הממשלה, בשנתיים הקרובות יתווספו לחמשת הערוצים המועברים כיום בחינם ב-DTT (ערוצים 1, 2, 10, ערוץ הכנסת וערוץ 33), הערוצים הבאים: ערוץ רדיו שיכלול את כל ערוצי הרדיו האזורי והארצי, חינוכית 23, הערוץ בשפה הרוסית, ערוץ המוזיקה וערוץ HD של הערוץ הראשון.

לאחר מכן יהיה ניסיון לצרף ערוצים ייעודיים נוספים, בניהם ערוץ בשפה ערבית, ערוץ חדשות, ערוץ מורשת וערוצי HD נוספים.

שטייניץ: החלטה חשובה לציבור הצרכנים

שר האוצר יובל שטייניץ ושר התקשורת משה כחלון הם שעמדו מאחורי ההצעה להרחיב את מערך הערוצים הקיים. החלטת הממשלה התקבלה בהמשך לבחינה שנעשתה על ידי משרד התקשרות, משרד האוצר, מועצת הכבלים והלוויין והרשות השנייה.

שר האוצר שטייניץ, אמר לאחר החלטת הממשלה בעניין: "החלטת הממשלה על הרחבת הערוצים היא בשורה חשובה לציבור הצרכנים. מהלך שיאפשר הוזלה משמעותית בהיקף ההוצאה של משקי הבית על טלוויזיה רב-ערוצית, המהווה נתח גדול במרכיב ההוצאה של המשפחה הממוצעת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק