מחאת מחירי הדלק: הח"כים יוצאים להפגין

לאחר שיירת המחאה והניסיונות לארגן מחאה בפייסבוק, יחלו בימים הקרובים חברי כנסת להפגין מול בתי השרים במחאה על העלייה במחיר הדלק. על פי התכנית, היעד הראשון להפגנה יהיה ביתו של שר האוצר יובל שטייניץ

מחירי הדלק פוגעים גם בח"כים (חדשות 2)

מתברר שהעלייה הדרסטית במחירי הדלק מדאיגים גם את חברי הכנסת. במסגרת תכנית חשאית, שנרקמה בימים האחרונים על ידי מספר ח"כים, מתכוונים גורמי האופוזיציה להגיע לבתי השרים ולמחות בפניהם על העלייה במחירי הדלק. כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

במסגרת התכנית נערכו פעילויות מודיעין שונות אודות הרגליהם של השרים: מתי הם יוצאים מביתם לעבודה ומתי הם נוהגים לישון בביתם באמצע השבוע. אל הבתים יגיעו הח"כים מלווים באנשי מטה המאבק במחירי הדלק ובנציגי הנכים. על פי התכנית, היעד הראשון להפגנה יהיה ביתו של שר האוצר יובל שטייניץ.

במסמך סודי שהופץ בקרב מספר מהח"כים, נכתב כי "אם אין כסף לדלק ובשל כך ייאלצו אנשים ללכת ברגל לעבודה ולאחר - כך גם שר האוצר ייאלץ להתעכב בבוקר". ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' מקדימה אמרה כי יש לקדם יוזמת חקיקה על מנת להביא לפתרון מהיר. "שר האוצר הכריז מלחמה על ארנקו של האזרח הפשוט", סיכמה.

איפה התחנות הזולות ביותר?

אתרי אינטרנט פרטיים כמו "פול טנק" לקחו יוזמה ומיפו את התחנות השונות והמחירים שהן מציעות, וכך ניתן לראות שברוב המקרים המחירים דומים - אבל אם חברה רוצה להוזיל, היא בהחלט יכולה. כך למשל תחנת "דלק" גן לונדון בתל אביב שמעניקה הנחה של 25 אג', תחנת סונול בחניון הכיכר בתל אביב, ותחנת פז איילון בבני ברק שמעניקה 25 אג' הנחה.

מחקר שנערך על ידי הכנסת קובע כי מרווחי השיווק של חברות הדלק בישראל עומדים 13.1% מהמחיר לליטר, זאת לעומת כ-8.5% בממוצע במדינות אירופה. אם העובדה הזאת לא מספיקה לכם, הרווח המצרפי של ארבע החברות המובילות בשוק הדלק עמד בשנת 2009 על לא פחות ממיליארד ו-64 מיליון שקלים.

אז אחרי שביקרנו את הממשלה על המסים הגבוהים שמגיעים ל-57% ממחיר הדלק, כדאי להתבונן גם על חברות האנרגיה שיכולות להסתפק ברווח צנוע יותר, כזה שנהוג בעולם, וכך להקל על הצרכנים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק