טויוטה: "ריקול" ל-1.7 מיליון כלי רכב; בישראל - 3,600 רכבים נקראו למוסך

שוב, תקלה במערכות הייצור של ענקית הרכב היפנית: הנהלת טויוטה הודיעה היום כי בעקבות תלונות ודוחות תקלה שקיבלה בימים האחרונים, הורתה על השבתם למוסכים של 1.7 מיליון כלי רכב ברחבי העולם - בגלל תקלה שנתגלתה במערכות הדלק. בישראל נקראו למוסכים 3,600 רכבים נקראו למוסך

שוב ריקול ענק ב"טויוטה" (רויטרס)

הבעיות הטכניות לא עוזבות את ענקית הרכב "טויוטה": הנהלת החברה הודיעה היום כי הורתה על ביצוע "ריקול" לכ-1.7 מיליון כלי רכב ברחבי העולם, ודרשה להחזירם למוסכים מפאת בעיות של נזילת דלק. בישראל נקראו 3,600 בעלי טויוטה למוסכים: בעלי הדגם "אוונסיס", בין השנים 2000-2008, ובעלי הדגם "לקסוס IS 250" בין השנים 2007-2008.

על פי הודעת החברה, בין הדגמים שישובו לבדיקות ברחבי העולם - גם מודלים ה-GS ורכבי סטיישן. על פי הדיווחים, לא דווח על תאונות שנגרמו כתוצאה מהתקלות הטכניות במערכת הדלק של כלי הרכב. החברה קיבלה 77 תלונות ברחבי העולם, 75 מתוכן בצפון אמריקה ויותר מ-140 דוחות תקלה ביפן.

למרות הכל, עדיין יצרנית הרכב הגדולה בעולם

מהות הבעיה, על פי הודעת החברה, טמונה בחיישן במערכת הדלק, שעלול לגרום לנזילה. בעיה נוספת נובעת גם מתקלה בצינורות הדלק בכלי הרכב.

רק אתמול דיווחה החברה כי כלל מכירותיה ברחבי העולם בשנה שעברה עלו בשמונה אחוזים, למרות הריקול הגדול שביצעה גם ב-2010. הנתונים הללו השיבו לה את התואר "יצרנית הרכב הגדולה בעולם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק