בשבוע הבא: עלייה נוספת במחירי הדלק

אם לא הספיקה העלייה החדה במחיר הדלק בחודש שעבר, בשבוע הבא המחירים יזנקו שוב, הפעם ב-12 אג' לליטר בנזין ו-17 אג' לליטר סולר. מחיר התדלוק בשירות מלא יעמוד על 7.4 שקלים לליטר בנזין

מתדלקים ובוכים: אם לא הספיקה העלייה החדה במחירי הדלק בחודש שעבר - כבר בשבוע הבא נאלץ לשלם הרבה יותר עבור כל ליטר.

בתחילת פברואר צפויים מחירי הדלק לעלות ב-12-17 אגורות לליטר. הסיבה: עליית שער הדולר והתייקרות הנפט. רק בחודש שעבר, כפי שבוודאי הרגישו ישראלים רבים בכיס, הגיע מחיר הבנזין לשיא חדש - 7.14 שקלים לליטר. כעת המחיר יעמוד על 7.26 שקלים לליטר בשירות עצמי, 7.4 שקלים בשירות מלא.

במקביל מתגברת מחאת הדלק. הבוקר נסעו עשרות כלי רכב מצומת גלילות בדרך לירושלים במחאה על מחירי הדלק - שעלו בעקבות הטלת המסים החדשים. בין המצטרפים למחאה היו ארגוני הנכים, נהגי מוניות ואופנוענים.

משרד האוצר: העלאת המחירים - משיקולי איכות הסביבה

במשרד האוצר אמרו בתגובה: "ממשלת ישראל שמה לה למטרה מתווה של מדיניות מיסים יורדת ליחידים וחברות. במסגרת מטרה זו הוקטנו ורווחו מדרגות המס, כמו כן הוחלט על הרחבת תוכנית מס הכנסה שלילי. עם זאת, על מנת לעמוד ביעד הגרעון שנקבע בחקיקה נדרשת הכנסה מסוימת ממיסים".

"במסגרת הכנת התקציב לשנים 2011-2012 נבחנו כלל האפשרויות להגדלת ההכנסה ממיסים. ההחלטה על העלאת המיסים התקבלה תוך שקילת שיקולים רחבים נוספים כגון איכות הסביבה וההשפעות החיצוניות. המס על הדלק (בלו) היה בין המיסים שהועלו מסיבות אלו".

"חשוב לציין כי מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית מוצמדים למדד המחירים לצרכן ולא למחירי הדלק, על כן מדובר בפועל בהעמקת הסבסוד הממשלתי לתחבורה הציבורית וזאת הודות לתועלות הסביבתיות והמשקיות הגלומות בה. כמו כן, העלאת המס על הדלק בינואר 2011 היוותה פחות ממחצית מסך העלייה במחירי הדלק כאשר עיקר העלאה הינה תוצאה של עלייה כללית במחירי הדלקים בעולם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מחקר בכנסת: מדוע הדלק בישראל יקר יותר?