בקרוב: מחיר השמן יזנק ב-25%

לא רק על הדלק אנחנו משלמים יותר. בימים הקרובים צפוייה עלייה ממוצעת של 25% במחירי השמן, בעקבות התייקרות חומרי הגלם לשמן בעולם כגון פולי הסויה. בין המוצרים שעליהם נשלם יותר: שמן קנולה, שמן סויה ושמן חמניות

אחרי קפיצה משמעותית בסוף השנה שעברה, מחירי השמן שוב עולים. יצרניות השמן הגדולות הודיעו לרשתות השיווק על עליית מחיר נוספת בכל סוגי השמן. עליית המחיר תתבצע בשמן קנולה, שמן סויה ושמן חמניות.

החברות "שמן תעשיות" ו"טית בית תעשיות מזון" הודיעו לאחרונה על כוונתן להעלות מחירים . חברת "שמן תעשיות", כבר העלתה את מחיר השמן באוקטובר 2010 ב-20%, וכעת היא מבצעת עליית מחיר נוספת שמסתכמת החודש ב-25% נוספים בממוצע.

קפיצה זו במחירים תשלים עלייה של 71% במחיר המחירון של שמן קנולה של חברת "שמן תעשיות", מ-5.88 שקל בינואר 2010 ל-10.05 שקל כעת. בשמן סויה עליית המחיר משקפת התייקרות של 63% מאז ינואר 2010, מ-5.49 שקל ל-8.96 שקל.

בחברת "טית בית תעשיות מזון", ביצעו בחודש החולף ארבע עליות מחיר בשמן, המשקפות עליית מחיר של 15%. ב-1 לפברואר הקרוב תעלה החברה שוב את מחיר השמן בשיעור של 15%, ואילו את שמן הקנולה בשיעור של 20%. עליות מחיר אלה תגרורנה בהכרח גם את עליית מחיר השמן לצרכן.

הסיבה לעליית המחירים היא המשך התייקרות חומרי הגלם לשמן בעולם, הכוללים התייקרות של פולי הסויה ושל גרעיני הלפתית המשמשים להכנסת שמן קנולה. החברות מסבירות כי הן צופות כי בהמשך השנה תחול עליית מחיר נוספת, כיוון שהמגמה כעת היא המשך עליית מחירי חומרי הגלם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק