מחקר בכנסת: מדוע הדלק בישראל יקר?

לפני שלושה שבועות עלו מחירי הדלק, שוב, הפעם למחיר שיא של יותר משבעה שקלים לליטר. במחקר חדש שערכה הכנסת עולה שהמחיר הזה גבוה לא רק ביחס למה שכבר הורגלנו כאן בארץ, זה מחיר גבוה יותר ממדינות האיחוד האירופי. למה זה קורה?

אם אתם מרגישים שאתם משלמים עבור הדלק הרבה יותר מאשר במדינות המערב - אתם צודקים. ממסמך שנכתב במחלקת המחקר והמידע של הכנסת ונחשף כאן לראשונה עולה כי בשש השנים האחרונות עלו מחירי הבנזין והסולר בישראל בשיעור גבוה יותר מאשר ב-15 מדינות מערב אירופה.

וזה כבר התרגום למספרים: מ-2005 עלה מחיר הבנזין בישראל בכ-53% לעומת עלייה של כ-38.5% במדינות האיחוד האירופי. מחיר הסולר עלה ב-96.7% בהשוואה לעלייה של כ-38.4% בלבד באירופה.

במונחי כוח קנייה - המחיר בישראל עומד על 1.52 אירו לליטר - בהשוואה למחיר של 1.44 אירו במדינות האיחוד האירופי - פער של 5.5%.

בישראל משלמים יותר לחברות הדלק

אבל כאן לא נגמרים הפערים - מבדיקה של רכיבי מחיר הדלק, עולה שההוצאות על תפעול ורווחי החברות ותחנות הדלק בישראל עומדים על 13.1% מהמחיר לליטר, זאת לעומת כ-8.5% בממוצע במדינות אירופה. במילים אחרות - על כל ליטר דלק אנחנו משלמים כ-90 אגורות לחברות הדלק, סכום המצטבר למאות מיליוני שקלים בשנה. גם בכל מה שנוגע למיסוי שגובה המדינה, יש מה לקנא במדינות המערב - המיסוי בישראל עומד על 56% - באירופה, ניחשתם נכון, משלמים פחות - שם המדינות מקבלות כשקל פחות עבור כל ליטר דלק.

מה גורם לפער הזה? במחלקת המחקר מצביעים על כמה סיבות עיקריות שמפחיתות את התחרות ומעלות את המחירים: בראשן הריכוזיות בשוק הדלק בישראל וכן מחסור משמעותי בתחנות בעיקר ביישובים בפריפריה. עכשיו נותר לראות האם נתוני המחקר יובילו את חברי ועדת הכלכלה לעשות מעשה - או שאנחנו נמשיך לשלם יותר על הוצאות הנסיעה שלנו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק