מהיום: עלייה של 6.8% במחירי הביצים

אחרי ההתייקרויות במחירי הדלק והמסים, לא איחר לבוא תורן של הביצים. החלטתה של ועדת המחירים באוצר להעלות את מחירה של חבילת ביצים תיכנס היום לתוקפה, מה שיגרום לעלייה של כ-80 אגורות במחיר חבילת ביצים

מהיום נשלם יותר על ביצים (חדשות 2)

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 לפני כעשרה ימים, היום תיכנס לתוקפה החלטתה של ועדת המחירים באוצר להעלות את מחירי הביצים בשיעור של 6.8%. בפועל, יעלו מחירי הביצים בהתאם לגודלן בכ-80 אגורות.

ההתייקרות מגיעה בעקבות פנייה של ארגון מגדלי העופות, שביקש כבר לפני מספר חודשים להעלות את מחירי הביצים והחלב שנמצאים בפיקוח בעקבות התייקרות ההוצאות של בעלי הלולים. מזכיר ארגון מגדלי העופות אמר לעיתון "ישראל היום" כי בחודשים האחרונים הורגשה עלייה במחירי המים והתחזוקה של הלולים ולכן ישנה פגיעה בפרנסתם.

כמה תעלה מהיום חבילת ביצים?

מהיום תעלה חבילת ביצים בגודל בינוני 10.40 שקלים במקום 9.55 שקלים. חבילת ביצים גדולה תעלה 11.60 שקלים במקום 10.75 שקלים. חבילת ביצים בגודל ענק תעלה מהיום 12.75 שקלים במקום 12 שקלים.

העלייה - חלק מגל התייקרויות במשק

עוד קודם לעלייה במחירי הביצים, זינקו מחירי הדלק בכ-7% ותעריפי התחבורה הציבורית עלו ב-3% אחוזים בתחילת החודש. גם תעריפי המזון צפויים לזנק בשיעור חד. לעומתם, הוזלו דמי הקישוריות בשיחות טלפון סלולריות בכ-70%.

מחיר בנזין 95 זינק ל-7.20 שקלים לליטר בשירות מלא. בשירות עצמי עומד המחיר על שש אגורות פחות. עליית המחירים נובעת במחציתה מעליית מחירי הנפט בעולם, אך גם מהחלטת הממשלה להעלות את מס ה"בלו" על הדלק. כתוצאה מהתייקרות הדלק, עלו גם תעריפי הטיסה בחברות התעופה.

בגזרת המזון והחטיפים צפוי הסל הבסיסי להתייקר בכ-3 עד 20 אחוזים. הנה כמה דוגמאות להתייקרות הצפויות כבר בקרוב: חברת "אסם" מתכננת להעלות את המחיר הקמעונאי של התבשילים למשל פתיתים, מג'דרה או פירה ב-9% ואת מחיר הפסטה והמנות החמות ב-5% ויותר. גם מחיר אבקות המרק והרטבים יעלה 4%-7% יותר
.
כמו כן מחיר חטיפי הקרקר, הפריכיות וטוסטים - יעלה בשיעור של 5% ל-14%. מחיר החומוס והטחינה גם הוא יעלה ב-5%-8% וכך גם מחיר הנקניקים. שותים שתייה חמה? גם הקפה של הבוקר יעלה יותר. המחיר לצרכן של קפה נמס עלית 500 גרם, עומד לעלות ב-5.5%. קפה טורקי 100 גרם יעלה מעתה 10.56 שקלים - התייקרות של 9%.

אם אתם אוהבים דברים מתוקים עם הקפה והתה, תדעו שגם הם יהיו מעתה הרבה יותר יקרים. "בליימן שליסל" יעלו את המחיר הקמעונאי של מרבית המוצרים ובהם וופלים, עוגיות, חטיפי שוקולד ופיצוחים בשיעורים של אפילו עד 10%.

גם במדפי השתייה הקלה ניכרות עליות המחירים: בחברה המרכזית למשקאות יעלו את מחירי המשקאות המוגזים בשיעורים של עד 6.6%. מיצים סחוטים של פריגת עד 12%. ואם זה לא מספיק גם המחיר של דגני בוקר רבים יעלה בשיעורים של 4% - 10% בממוצע. 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק