טסים לחו"ל? מי שלידכם שילם פחות

בסוכנויות הנסיעות מציעים לכם להזמין את כרטיסי הטיסה מראש, על מנת להבטיח את המחיר הנמוך ביותר האפשרי. עם זאת, לעתים המחירים יורדים עוד לפני ה"דקה ה-90", מה שמביא למצב שישנם שלושה אנשים שיושבים אחד ליד השני, וכל אחד שילם מחיר שונה. אורן אהרוני עם התחקיר: איך הכי משתלם להזמין חופשה בחו"ל?

אנחנו כישראלים לא אוהבים לצאת פראיירים, זה לא חדש. אבל כשאתם מגיעים לשדה התעופה אנו מציעים לכם: אל תביטו ימינה או שמאלה. צאו מנקודת הנחה אחת - עד כמה שזה כואב, מישהו שילם פחות כדי לעלות על אותה טיסה יחד איתכם.

"אני יכול לספר לך שבאותה שורה, לפחות שלושה אנשים שילמו מחיר שונה", מספר דודו מחלב, המשנה למנכ"ל ארקיע. המחירים השונים נובעים בחלקם מלחץ של חברות התעופה על הנופשים להזמין כרטיסים כמה שיותר מהר, ומשתדלים להסביר שהמחירים לא ישתנו ואף יעלו - אבל מבדיקה שערכנו התגלו פערים שיכולים להגיע עד 200 דולרים בין הכרטיסים.

קחו למשל לדוגמה את מחירי הטיסה לניו יורק בשבוע השני של ינואר. ניו יורק היא יעד מועדף על הישראלים בתקופה זו, שבעיקר מבקשים לנצל את המבצעים והמחירים הנמוכים האופייניים לתקופה שאחרי חג המולד. באוקטובר מחיר הטיסה היה 1,055 דולרים, בעוד שחודש לאחר מכן המחיר ירד ב-50 דולרים.

"המחירים שלקוחות מקבלים הם לאותו רגע ויכולים להשתנות תוך דקות", הסבירו בארקיע, ובסוכנות אחרת הסבירו כי הלקוחות לא תמיד יודעים כמה מקומות באמת נשארו על הטיסה ואם כדאי להם להזמין או לחכות שהמחיר אכן יירד. אז לסיכום, אם אתם לא רוצים להרוס לעצמכם את חווית הטיסה, אל תשאלו את האדם בכיסא לידכם כמה הוא באמת שילם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק