בקרוב נשלם יותר גם על ביצים

גל ההתייקרויות ממשיך לשטוף אותנו: ועדת המחירים של משרד החקלאות ומשרד האוצר ממליצה לעלות את מחיר הביצים בשיעור חד של עד 7%, בעקבות התייקרות מוצרי הגלם העולמיים. הוועדה דנה השבוע בעליית מחירי הביצים לראשונה זה שנה וחצי

אחרי ייקור הדלק, מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית ופריטי מזון רבים, מגיעה בשורת איוב נוספת לצרכנים, הפעם עם התייקרות מחירי הביצים. מדובר בעליית מחירים ראשונה מזה שנה וחצי.

הערב פורסם לראשונה ב"תכנית חיסכון" כי על פי המלצות של ועדת המחירים במשרדי החקלאות והאוצר, צפוי מחיר הביצים להאמיר בשיעור של עד 7%. הסיבה, כך מסבירים הערב בוועדה, היא התייקרות מוצרי הגלם העולמיים. המלצת הוועדה עדיין לא קיבלה תוקף של החלטה רשמית.

רק במוצאי שבת האחרונה זינקו מחירי הדלק בכ-7% ותעריפי התחבורה הציבורית עלו ב-3% אחוזים. גם תעריפי המזון צפויים לזנק בשיעור חד. לעומתם, הוזלו דמי הקישוריות בשיחות טלפון סלולריות בכ-70%.

מחיר בנזין 95 זינק ל-7.20 שקלים לליטר בשירות מלא. בשירות עצמי עומד המחיר על שש אגורות פחות. עליית המחירים נובעת במחציתה מעליית מחירי הנפט בעולם, אך גם מהחלטת הממשלה להעלות את מס ה"בלו" על הדלק. כתוצאה מהתייקרות הדלק, עלו גם תעריפי הטיסה בחברות התעופה.

הנסיעה באוטובוס התייקרה, הסלולר הוזל - בינתיים

התייקרות התעריפים בתחבורה הציבורית מבוצעת במסגרת החלטת הממשלה לעדכן את התעריפים פעמיים בשנה. על פי התעריף החדש, עולה נסיעה בקווים העירוניים בתל אביב וגוש דן 6 שקלים, במקום 5.80 שקלים היום.

בירושלים ובחיפה עולה נסיעה עירונית 6.40 שקלים, במקום 6.20 שקלים כיום. בבאר שבע עומד מחירה של נסיעה עירונית על 4.10 שקלים, במקום 4 שקלים היום.

גם מחיר כרטיסי ה"חופשי-חודשי" מתייקרים בעקבות עדכון המחירים. "חופשי חודשי" בירושלים וחיפה עולה 252 שקלים, במקום 244 שקלים כיום. בערי גוש דן עולה המנוי 222 שקלים, במקום 215 שקלים כיום.

בגזרת הסלולר חלה ירידת מחירים לאחר ששר התקשורת משה כחלון הורה על הורדת המחירים מ-25 אגורות ל-8.5 אגורות. המשמעות היא כי מחיר דקת שיחה מטלפון קווי לנייד ירד מ-34 אגורות ל-15 בלבד. עם זאת, במקביל להכרזה זו מיהרו כבר חברות הסלולר להודיע על העלאת תעריפים.

אוהבים פתיתים ומתוקים? תשלמו הרבה יותר

בגזרת המזון, צפוי הסל הבסיסי להתייקר בכ-3 עד 20 אחוזים. הנה כמה דוגמאות להתייקרות הצפויות כבר בקרוב: חברת "אסם" מתכננת להעלות את המחיר הקמעונאי של התבשילים למשל פתיתים, מג'דרה או פירה ב-9% ואת מחיר הפסטה והמנות החמות ב-5% ויותר. גם מחיר אבקות המרק והרטבים יעלה 4%-7% יותר
.
כמו כן מחיר חטיפי הקרקר, הפריכיות וטוסטים - יעלה בשיעור של 5% ל-14%. מחיר החומוס והטחינה גם הוא יעלה ב-5%-8% וכך גם מחיר הנקניקים. שותים שתייה חמה? גם הקפה של הבוקר יעלה יותר. המחיר לצרכן של קפה נמס עלית 500 גרם, עומד לעלות ב-5.5%. קפה טורקי 100 גרם יעלה מעתה 10.56 שקלים - התייקרות של 9%.

אם אתם אוהבים דברים מתוקים עם הקפה והתה, תדעו שגם הם יהיו מעתה הרבה יותר יקרים. "בליימן שליסל" יעלו את המחיר הקמעונאי של מרבית המוצרים ובהם וופלים, עוגיות, חטיפי שוקולד ופיצוחים בשיעורים של אפילו עד 10%.

גם במדפי השתייה הקלה ניכרות עליות המחירים: בחברה המרכזית למשקאות יעלו את מחירי המשקאות המוגזים בשיעורים של עד 6.6%. מיצים סחוטים של פריגת עד 12%. ואם זה לא מספיק גם המחיר של דגני בוקר רבים יעלה בשיעורים של 4% - 10% בממוצע. 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק